Aktualności

powrót do aktualności

Your MUVE #17 Przetrwajmy razem! Survivalowe gry planszowe

2020-09-28 | Nowość 

Przyszedł czas na dobry survival. Poznajcie kilka gier, w których gracze starają się przetrwać. 

Moda na gry survivalowe dopiero rośnie, jednak już teraz na rynku widać kilka ciekawych rozwiązań. Przetrwanie to rzecz niezwykle trudna i te planszówki idealnie to oddadzą. Tym razem nie powalczycie między sobą. Waszym przeciwnikiem będzie gra. Jazda!


Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie - Edycja Gry Roku


Na pierwszy ogień idzie zdecydowany król przetrwania, który od wielu lat gości na stołach bardziej hardcorowych graczy. Wydawnictwo Portal Games strzeliło w dziesiątkę i Robinson Crusoe uchodzi za jedną z najlepszych gier planszowych w ogóle. Na przestrzeni wielu scenariuszy podejmiecie się pozornie niemożliwych zadań. Wasza ekipa ląduje na bezludnej wyspie. Choroby, dzikie zwierzęta i brak zapasów doskwierają Wam na każdym kroku. Do tego dochodzą rozmaite wydarzenia losowe, które tylko powiększają liczbę zgonów. Tak! Uwierzcie, że przejście choćby jednego scenariusza jest niezwykle trudne. Gra dostarcza ogromnej ilości adrenaliny, a zwycięstwo nie równa się z niczym innym. W to po prostu trzeba zagrać, choć zastrzegamy, że młodsi gracze mogą się do gry szybko zniechęcić. Robinson Crusoe wygląda obłędnie, jest skomplikowany i dostarcza ogromnej radochy!
This War of Mine


Sukces polskiej gry wideo wpłynął na rynek planszówkowy. Wydawnictwo Galakta proponuje graczom grę planszową w brutalnym świecie This War of Mine. Razem w kooperacji spróbujecie przeżyć w oblężonym mieście. Walki toczą się na ulicach, ludzie uciekają, a żołnierze nie mają litości. Wy jesteście tylko cywilami. Formuła gry pozwala zacząć rozgrywkę od razu po wyciągnięciu elementów z pudełka. Wypady po zapasy, rozbudowa kryjówki i wielowątkowy scenariusz pozwolą Wam wczuć się w ten brudny i morderczy klimat. Gra dedykowana jest wyłącznie osobom pełnoletnim i stanowi olbrzymie wyzwanie i powiew potrzebnej planszówkom nowości. Polecamy!
Zakazana wyspa


Celując w trochę mniej poważne tony, natrafiamy na Zakazaną wyspę wydawnictwa Rebel. Maksymalnie 4 graczy wspólnie spróbuje znaleźć skarb na tytułowej wyspie, zanim ta zatonie. Zabawy będzie co nie miara, a współpraca wymagana jest do sukcesu. Zakazana wyspa zaprasza graczy od 10 roku życia i dostarcza ogromnej frajdy. 4 skarby, przygoda, zagadki i walka z czasem. Survival w lżejszej formie!
/Michał Janusz