Aktualności

Gra planszowa Torres okładka

powrót do aktualności

Planszówka w prezencie – gra strategiczna

2020-12-10 | Nowość 

Poszukujesz gry planszowej na prezent? Nie wiesz, co wybrać? Zajrzyj tutaj i sprawdź, jakie strategiczne planszówki polecamy!


Gry strategiczne stanowią większość wszystkich gier planszowych. Zawsze trzeba coś planować, wdrażać w życie i ponosić konsekwencje swoich czynów. Gry strategiczne nie muszą być zaawansowane. Każda z nich jest inna i każda z nich ma inne wymagania wiekowe. Taka planszówka ćwiczy umysł, logiczne myślenie i kojarzenie faktów. Strategia nie jest zarezerwowana tylko dla generałów. Korzysta z niej każdy człowiek. Zobaczysz, że polecane przeze mnie gry są różnorodne, barwne i wciągające. Zapraszam!


Torres


Torres to ceniona gra polegająca na budowie zamków. Plastikowe elementy pną się ku górze wraz z przebiegiem rozgrywki i trzeba przyznać, że wygląda to zachęcająco. Jak można się domyślić – najwyższy zamek wygrywa! Gracze wcielają się w książąt i próbują przypodobać się królowi. A władca lubi... wysokie zamki. Każdy z graczy ma do dyspozycji kilku rycerzy, którzy nadzorują prace budowlane. Ich odpowiednie wykorzystanie to droga do sukcesu. Zagrywanie kart pozwoli na akcje. Torres to prosta, acz naprawdę grywalna gra strategiczna. Nie będziesz rozczarowany!


gra planszowa Torres zawartość i plansza

Kingdomino


Uderzając z bardziej klasyczne pozycje, nie można zapomnieć o Kingdomino. To wesoła, bajkowa gra planszowa, w której gracze poszerzają swoje włości. Mechanikę oparto o znane wszystkim domino, a kolejne kafelki dokładane do poprzednich, utworzą Wasze królestwo. Musicie uważać, bo inni także chcą uszczknąć coś dla siebie! W Kingdomino zagrają dzieci już od 8 roku życia i będą bawić się wspaniale. Gra jest prosta, ale nie banalna, a rozmaite niuanse dodają jej głębi. W Kingdomino rozgrywają się nawet mistrzostwa świata! Może czas wziąć w nich udział?


Gra planszowa Kingdomino zawartość i plansza

Takenoko


Nie odchodząc zbyt daleko od baśniowych klimatów, trzeba chyba wspomnieć o Takenoko. Bestsellerowa gra wydawnictwa Rebel to kolorowa i wspaniale wykonana strategia w świecie pełnym pand! Zwierzęta te są jednak bardzo wymagające, dlatego Cesarz powierzył graczom nietypowe zadanie. W trakcie rozgrywki będziecie musieli stworzyć bambusowy ogród i zadbać o niego! Niech rośliny rosną, dzięki czemu nakarmicie więcej słodkich misiów i wygracie! Takenoko to wspaniała zabawa dla całej rodziny i dzieci od 8 roku życia. Sprawdzi się doskonale w roli familijnego prezentu!


Takenoko gra planszowa Rebel zawartość

Park niedźwiedzi


Podążając tropem zwierząt, warto zwrócić uwagę na Park niedźwiedzi. To naprawdę solidnie wykonania i wciągająca gra planszowa wydawnictwa Lacerta. Jeśli ktoś lubi zoo albo zwierzęta, to będzie to wspaniały prezent. Celem graczy jest zbudowanie wypasionego parku dla niedźwiedzi. Misie są naprawdę wymagające. Tak samo, jak zwiedzający ludzie. Kafelki symbolizują pawilony, wybiegi, trasy turystyczne i obiekty gastronomiczne. Za wszystko zdobywa się punkty, które decydują o wygranym. Jednocześnie z Parku niedźwiedzi unosi się niezwykły, swojski klimat i czuć tu przywiązanie do detali. Zakochasz się w tej grze, jak wszyscy!


Gra planszowa park niedźwiedzi Lacerta zawartość

This War of Mine


Bardziej wymagającym i starszym graczom polecam This War of Mine. Ta gra strategiczna przenosi komputerowy pierwowzór na planszę. Gracze wcielają się w cywilów, którzy utknęli w oblężonym i pogrążonym w wojennej pożodze mieście. Trzeba będzie przezwyciężyć strach i udać się po zapasy. Każdy musi przecież jeść i pić. Dodatkowo gracze będą rozbudowywali swoje schronienie i handlowali z innymi. This War of Mine jest grą fabularną. Uczestników spotka wiele miłych i niemiłych wydarzeń, a decyzje podjęte w trakcie rozgrywki okażą się kluczowe. Tutaj bardzo łatwo zginąć. Gra dotyka wrażliwych i kontrowersyjnych tematów, dlatego też skierowana jest wyłącznie dla dorosłych. Fani planszówek będą jednak wniebowzięci!


This war of mine gra planszowa galakta okładka
Gra planszowa This War of Mine Galakta


/Michał Janusz