Aktualności

powrót do aktualności

Zapowiedź MUVE. Ishtar: Ogrody Babilonu – mezopotamska bogini i ogród na środku pustyni

2020-02-05 | Zapowiedź 

Uruchomiśmy preordery na nową, magiczną grę autorstwa Bruna Cathali!


Ishtar: Ogrody Babilonu


Trzeba przyznać, że 2020 r. w świecie planszówek zapowiada się niezwykle płodnie i ambitnie. Portal Games i Bruno Cathala dorzucają swoją cegiełkę. Ishtar: Ogrody Babilonu to tytuł czerpiący garściami z mitologii i historii Bliskiego Wschodu, które popkultura niezwykle upiększyła. Tytułowa Isztar to mezopotamska bogini płodności i/lub wojny – niezwykle popularna w starożytności. Utożsamiana z późniejszą fenicką Asztarte czy rzymską Wenus, Isztar zyskała przydomek Królowej Nieba. Jej kult ma ponad 6 tys. lat i związany jest z takimi ludami jak Sumerowie, Akkadyjczycy, Babilończycy czy Asyryjczycy.
W grze od razu poczujemy niezwykły, baśniowy klimat, jednak twórcy na pierwsze tło wysunęli nie wojnę, a płodność, rozumianą jako urodzaj. Co więc robimy? Otóż na środku pustyni – za sprawą bogini – wybiły magiczne źródła. Roślinność wybuchła rozmaitością, ale brakuje jej ładu i składu. W tym momencie zjawiasz się TY! Przejmij rolę Królewskiego Ogrodnika i zapanuj nad chaosem. Taki dar niebios nie może zostać zlekceważony. Przemień to miejsce w niesamowite ogrody - Ogrody Babilonu.
Pamiętaj jednak, że zwycięzca jest tylko jeden. Skutecznie blokuj prace swoich oponentów i zbieraj klejnoty, które ostatecznie zagwarantują Ci punkty. Kontrola nad źródłami i odpowiednie rozplanowanie ogrodu to klucze do zwycięstwa.


Jak widać na zdjęciach, Ishtar: Ogrody Babilonu to przepiękna, kolorowa gra. Figurki drzew, źródeł i ogrodników wyglądają przeuroczo, a mapa pustyni gwarantuje sporą regrywalność. Co w kwestii mechaniki przygotował twórca takich gier jak Cyklady czy Kingdomino? Tego będziecie musieli dowiedzieć się sami.


Zapraszamy do składania zamówień!