Aktualności

powrót do aktualności

Your MUVE #7 Planszowo-sportowo. W co mogą zagrać fani sportu?

2020-06-12 | Nowość 

Czerwiec za pasem, robi się ogromny upał i jak zawsze lubimy wtedy wyjść z domu, pograć w piłkę i poćwiczyć naszą sylwetkę. Wieczorem polecam jednak usiąść wspólnie przy jakiejś fajnej grze i zwyczajnie się zrelaksować. Niekoniecznie trzeba być skazanym na coś ekonomicznego. Zostańmy w temacie sportu!


Wbrew pozorom, udało się przenieść niektóre dyscypliny sportowe na planszę do gry. Mechanika jest oczywiście bardzo umowna, ale uwierzcie, że klimat pozostał! Coś na pewno trafi w Wasze gusta! Oto kilka z takich gier planszowych.


Zaczynamy od naszego (niemalże) sportu narodowego, czyli od piłki nożnej. W tej kategorii bardzo popularną grą jest Piłka w grze od wydawnictwa FoxGames. To mała, przenośna i niezwykle wciągająca pozycja, która na planszy symuluje przebieg meczu piłkarskiego. Za pomocą kart, które symbolizują rozmaite zagrania, strzały, faule czy spalone, wpakujcie piłkę do siatki przeciwnika. Wszystko jest proste, czytelne i bardzo zrozumiałe. Dodatkowo do zestawu dołączono tabelę turniejową, więc zróbcie sobie małe zawody i zaproście więcej znajomych! 


Piłkę w grze można zabrać wszędzie i polecamy spakować ją np. na wakacje. Jeśli pogoda nie dopisze (czego nie życzę!), to zawsze zostaje planszówkowy zamiennik.

Zostając jeszcze w temacie piłki nożnej, wydawnictwo Egmont poleca nam Goool! Mistrzostwa. Ta już nieco większa planszówka zawiera figurki piłkarzy, które rozmieszczamy na boisku. Każdy z graczy (tylko 2) wciela się w menadżera własnej drużyny piłkarskiej, która ma przed sobą najważniejszy mecz mistrzostw. Emocje rosną, a każdy taki pojedynek zapamiętacie na długo. Wykorzystujcie umiejętności piłkarzy, korzystajcie z zagrań, strzelajcie, blokujcie i podawajcie. Wszystko w ukochanym i znanym klimacie footballu. 


Czego chcieć więcej? Polecamy! Goooool!


Czas zmienić dyscyplinę i nieco się pościgać! Lubicie rowery? Jeśli tak, to Wielka pętla będzie dla Was zakupem obowiązkowym. W tej grze symulującej wyścigi kolarzy rozstawicie długi tor i wyślecie swoich zawodników w morderczy wyścig. Tour de France to przy tym nic! Myślcie taktycznie i wykorzystujcie odpowiednie karty, by w doskonałej chwili nabrać siły w nogach i wyprzedzić konkurenta. 


Gra jest naprawdę rozbudowana i trzeba brać pod uwagę takie rzeczy jak zmęczenie, jazdę w tunelu aerodynamicznym czy ukształtowanie terenu. Wielka pętla, choć nie wygląda jakoś pięknie, jest przede wszystkim wyjątkowa i niepowtarzalna. Trzymajcie wodę w zanadrzu. To będzie długi wyścig! (żartuję – partia trwa zazwyczaj ok. 45 min).Wielka pętla (Gra Planszowa) + Bonus
Jeśli te gry nadal nie zrobiły żadnego wrażenia, to może czas podkręcić tempo? Kolarz potrafi się nieźle rozpędzić, ale nie dogoni...bolida! Tak! Wydawnictwo Portal Games w swoim katalogu ma grę o wyścigach bolidów. Własnie ukazał się do niej już drugi dodatek!Bolidy (Gra planszowa)

Bolidy są całkiem prostą grą. Ustawcie swoje maszyny na linii startu, rozwińcie trasę i nie zapomnijcie typować wyników! To właśnie zakłady wyróżniają tę grę. Postawcie miliony na zawodnika, który według Was wygra i zarabiajcie pieniądze. To będzie emocjonujący wyścig! Wyprzedzanie na zakrętach, trzymanie się na ogonie i ogromna prędkość. Dodajcie do tego nutkę hazardu i wychodzi całkiem niezłe połączenie! Nie martwcie się – Bolidy to gra rodzinna i pobawią się przy niej nawet ośmioletnie dzieciaki.
Pierwszy z dodatków to tak zwane Niebezpieczne wiraże. Dodaje on dwa nowe tory wyścigowe pełne ostrych zakrętów. Dojdzie nawet do tego, że nie będziecie mogli się zatrzymać! Trzeba gnać przed siebie i nie wypaść z trasy. Oprócz tego, Niebezpiecznie wiraże zawierają kilka dodatkowych kart, które urozmaicą każdy wyścig.Bolidy: Niebezpieczne wiraże (Gra Planszowa)


Najnowsze rozszerzenie to z kolei Szalona jazda. Dwa nowe tory przystrajają Bolidy o nieco pikanterii i niemożliwych wydarzeń. Skaczcie na rampach, które mogą zagwarantować Wam zwycięstwo...albo bolesny upadek i unikajcie dzikich zwierząt, które co rusz wchodzą na tor i mogą spowodować kraksę! Wszystko wygląda naprawdę ładnie i jeśli lubicie się ścigać, to Bolidy spełnią Wasze oczekiwania. F1 wraca!  Bolidy: Szalona Jazda (gra planszowa)

/Michał Janusz