Aktualności

powrót do aktualności

Your MUVE #6 Gry paragrafowe i fabularne – na co zwrócić uwagę?

2020-06-05 | Nowość 

Czasami bywa tak, że planszówki się nudzą. Gdy myślicie już, że wypaliliście się jako gracze, na ratunek przychodzą one - gry fabularne i paragrafowe.


Dosyć macie pionków, plansz i żetonów. Na nic Wam wielkie pudła, zdobywane punkty i karty. To, na co zwrócę dziś uwagę wymaga tylko podręcznika, kartki papieru, długopisu i mnóstwa wyobraźni. Zabawmy się w powrót do przyszłości! Oldschool w nowym wydaniu!


Pierwsze dwie pozycje to całkowite nowości. Escape Quest to przedstawiciele tzw. gamebooków. To Ty wcielasz się w bohatera książki, podejmujesz ważne decyzje i pchasz fabułę dalej. Jest to świetna zabawa, a przy tym nietuzinkowa historia. Uwierzcie, że  emocje będą ogromne.
Pierwszą książką z tej serii są Poszukiwacze Zaginionego Skarbu. Tak! To tutaj zabawisz się w Indiana Jonesa, odkryjesz mroczne tajemnice przeszłości i uratujesz świat. Klasyk. Ale za to w jakim wydaniu! Pamiętajcie, że to właśnie interaktywność jest największą zaletą Escape Questa.
Druga pozycja to Za garść neodolarów. W tym przypadku przeniesiemy się w mroczną, cyberpunkową przyszłość. Miasto neonów, korupcji, modyfikacji ciała i nowoczesnej technologii. Jedna kwestia nie uległa jednak zmianie – to pieniądz rządzi światem. Wciel się w młodego hakera, który nie godzi się z takim stanem rzeczy i sprowadź potężne korporacje na kolana.
A może szukacie czegoś lżejszego? Rajcują Was zagadki? Lubicie odkrywać tajemnice? Jeśli tak, to warto sięgnąć po książki z serii Dziennik. Pierwsza z nich – Dziennik 29 zrobiła istną furorę i szybko stała się bestsellerem. Fabularna otoczka i zagadka na każdej kolejnej stronie. Odpowiedzi wpisujcie w odpowiednie pole na witrynie internetowej i wykorzystajcie wskazówkę do kolejnej zagadki. To połączenie sprawuje się wprost genialnie. Dziennik 29 wciąga jak bagno i stanowi wielkie wyzwanie dla Waszych umysłów. Ciekawe, czy dotrzecie do końca...


Dziennik 29: Interaktywna gra książkowaInformacji z ostatniej chwili nie można zostawić samej sobie. Najbardziej wyczekiwana gra fabularna roku – Obcy: Gra fabularna ukaże się we wrześniu i już teraz można rezerwować swój egzemplarz. Przepastny podręcznik z zasadami i wszystkim, co przyda się w trakcie rozgrywki. Stwórzcie swoją postać i przeżyjcie na stacji kosmicznej. Nie będziecie tam sami...Obcy jest niczym klasyczne gry RPG z lat 70. i 80., tylko że w nowoczesnym wydaniu. Włos zjeży Wam się na głowie, a historia zaskoczy. Wszyscy na to czekamy!

Obcy: Gra fabularna