Aktualności

powrót do aktualności

Your Muve #18 Przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę. Planszowe gry przygodowe!

2020-09-29 | Nowość 

Macie ochotę na jakąś wędrówkę? Chcielibyście ubić parę orków i demonów? A może trochę pozwiedzać? Tutaj znajdziecie parę pomysłów na dobrą zabawę!


Gry przygodowe to naprawdę szeroka kategoria planszówek. Niemniej, jeśli szukacie czegoś dłuższego, bardziej skomplikowanego i ciekawszego, to ten poradnik na pewno Wam się spodoba.


Sanctum


Sanctum (edycja polska) (Gra Planszowa)

Całkiem nowa gra wydawnictwa Rebel to diaboliczna wyprawa do serca piekła. Sanctum bierze co najlepsze z gier wideo typu slasher i wrzuca graczy w otchłań akcji. Tworzymy szaloną postać i dosłownie wyrąbujemy sobie drogę przez zastępy demonów. Gra jest rozbudowana, ale przy tym bardzo prosta. Naszą postać można ulepszać, a walka z bossami to sama przyjemność. Hordy demonów czają się za każdym rogiem. Sanctum wygląda obłędnie i bardzo klimatycznie. Zbudowane jest tak, by zadowolić początkujących graczy i to działa!
Talisman: Magia i miecz


Ta gra jest już kultowa. Talisman to całkowity klasyk wśród gier planszowych. Ukazało się do niego mnóstwo dodatków, a baza fanów nadal żyje i nadal rośnie! Łatwo tam wejść, ale ostrzegamy – od pierwszej rozgrywki zakochacie się w tej produkcji. Każdy z graczy wybiera postać i na pozornie prostej planszy walczycie z potworami, realizujecie zadania i zdobywacie ekwipunek. Fabuła porywa, wrogów jest od groma, a sama rozgrywka wciąga. Magia i miecz to znakomita propozycja zarówno dla nowych graczy, jak i starych wyjadaczy. Jeśli jakimś cudem jeszcze w to nie graliście, to nadszedł najwyższy czas!

Talisman: Magia i Miecz (Gra Planszowa)Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie


Fani Władcy Pierścieni też odnajdą się w grach przygodowych. Podróże przez Śródziemie to porywająca kampania w tolkienowskim świecie. Pakujcie plecak, zbierzcie drużynę i ruszajcie w niepowtarzalną wędrówkę. Na Waszej drodze staną orki, gobliny, trolle, a nawet upiory pierścienia. Wciągająca fabuła, misje poboczne i specjalne zadania nie pozwolą Wam się od tej gry oderwać. Zdecydowanie jedna z najlepszych gier planszowych w uniwersum LOTR-a w ogóle!


/Michał Janusz