Aktualności

powrót do aktualności

Your MUVE #13 Gra planszowa w 15 minut. W co zagrać, gdy braknie czasu?

2020-08-27 | Nowość 

Kochacie planszówki, ale nie macie wolnej chwili? Dłuższa partia odpada? Bez obaw. Nie ma sensu rezygnować ze swojego hobby. Jest kilka gier, które idealnie wpasują się w taką sytuację!


Eksplodujące Kotki
Na pierwszy ogień idzie totalny hit. Wybuch emocji, detonacja grywalności, huk zabawy i atak uśmiechu. Eksplodujące kotki to 15 minut czystej przyjemności. Banalne zasady, szybka rozgrywka i wciągająca mechanika. Z dedykowanej talii dobieramy karty, aż komuś nie przytrafi się eksplodujący kotek. Wtedy gracz wybucha i gramy dalej! Rosyjska ruletka, nieprawdaż? Oczywiście jest kilka kart, które odwrócą ten efekt, albo podrzucą złowieszczego kotka komuś innemu. Czemu nie?! Trzeba w to zagrać!


Jungle Speed
Nowe wydanie genialnej gry imprezowej. Jungle Speed to małe, solidne pudełko, które wymusi na Was pokazanie małpiej zręczności. Pozbywajcie się kart w odpowiedni sposób. Gdy dojdzie do pojedynku, jak najszybciej chwyćcie totem! Zabawa jest przednia, gra wygląda świetnie i zajmuje dosłownie chwilę... chociaż na pewno będziecie chcieli pograć dłużej. Jungle Speed to znakomita gra na rozruszanie imprezy – idealna także dla dzieci.


Marvel: Rękawica Nieskończoności


Marvel: Rękawica Nieskończoności (gra karciana)

Karciana nowość od wydawnictwa Rebel. Dołączcie do Avengersów i pokonajcie Thanosa, który pragnie zdobyć Kamienie Nieskończoności. Odpowiednie budowanie talii, dedukcja i zręczność pomogą Wam osiągnąć sukces. Karty wyglądają świetnie, a grafiki przypominają kultowe animacje Marvela. Nie ma się co ociągać – świat czeka na uratowanie! Jeśli lubicie gry karciane, to Marvel: Rękawica Nieskończoności powinna Was zainteresować.


Sąsiedzi


Sąsiedzi (gra planszowa)

Trochę większa gra i także nowość, tym razem od wydawnictwa Muduko. Docierają do mnie same pozytywne opinie na temat tej pozycji, więc warto ją tu polecić. Rolnicy kłócą się o ziemię i trzeba jakoś rozwiązać ten problem. Trochę tu strategii i trochę więcej logiki, więc polecam Sąsiadów wszystkim lubującym się w główkowaniu. Wystarczy rozplanować pole, tak aby każdy był zadowolony. Chociaż to niemożliwe...


/Michał Janusz