Aktualności

powrót do aktualności

Your MUVE #11 Planszówkowy poradnik imprezowy. W co zagrać w gronie rodziny lub znajomych?

2020-07-31 | Nowość 

To pytanie z pewnością Cię nurtuje. Dlatego też czytasz ten artykuł. Bez obaw – przedstawię kilka soczystych propozycji na przeróżne okazje i dla innego grona odbiorców w różnym wieku. Jest z czego wybierać!


Urodziny dziecka – z jaką grą zostawić małych dorosłych?


Szykują się urodziny i Twoja pociecha zaprasza kolegów i koleżanki? Warto, aby w coś zagrali. W tym wypadku polecam dwie całkiem świeże gry.


Najlepsza gra o kotach

Nowiutka propozycja dedykowana dziewczynkom i wszelkiej maści miłośnikom kotów. Przepiękne grafiki i proste zasady wciągną wszystkie uczestniczki piżama party. Grać już można od 8 roku życia. A o co w tym w ogóle chodzi? Dobieramy karty i opiekujemy się wspaniałymi kociakami. Tu trochę jedzenia, tam kocimiętka i drapak, i ostatecznie wygrywa najbardziej opiekuńcza dusza. Słodkie! A tak serio, to zwyczajnie Najlepsza gra o kotach!

Zombie KIDZ: Ewolucja
O tym tytule pisałem już kilka razy...bo jest o czym pisać. Pierwsza gra typu Legacy właśnie dla dzieci. Co to znaczy? Z każdą rozgrywką gra nieco się zmienia. Poleciłbym ją bardziej mieszanemu gronu i każdy będzie zadowolony. Dzieci wcielają się w dzieci (tak, właśnie!) i muszą obronić szkołę przed atakami strasznych zombie. Mechanika gry jest banalna i w Zombie KIDZ zagrają już siedmiolatki. Oprawa graficzna jest niezwykle klimatyczna i „ziomalska”, a to, co wyróżnia grę, to rozmaite wyzwania, trofea i zaklejone koperty, w których czai się dodatkowa zawartość. Wow!

Rodzinny czas. W co zagrać, aby bawił się każdy domownik?


Gry rodzinne to temat rzeka. Zdecydowałem się jednak unikać banałów i oczywistości w postaci Wsiąść do Pociągu czy Dixita.


La Cucaracha
Mama może nie polubić tej gry! Ale musicie ją do tego przekonać! La Cucaracha to zjawiskowa planszówka, w której łapiemy karalucha. W zestawie jest tzw. Hexbug Nano – mały, elektroniczny robaczek. Skubany potrafi szybko biegać po dołączonym labiryncie. Zadaniem graczy jest rzucanie kostką, zastawianie pułapek i złapanie go jak najwięcej razy. Zabawa jest przednia, a gra to wielki hit! Zagramy już z pięciolatkiem!


Europa w 10 dni
Zupełna nowość od wydawnictwa Rebel. Wspaniała, rodzinna gra planszowa o podróżach. Klimatyczne karty i mapa Europy naprawdę cieszą oko, ale założenia gry są już zupełnie rzeczywiste. Otóż urlop nie trwa wiecznie (w tym wypadku 10 dni), a człowiek chce zobaczyć jak najwięcej. Zobaczymy, kto z Was jest mistrzem logistyki i podróżowania, i uda mu się obejrzeć jak najwięcej zabytków w maksymalnej ilości państw. Na wakacje z Europa w 10 dni!

Młodzieżowa impreza – z jednej strony coś dla mniej planszowych osób, a z drugiej coś dla młodych miłośników gier bez prądu


Imprezy dla niepełnoletnich to wydarzenia bez precedensu. Mam więc propozycje dla 2 grup odbiorców: klasycznej imprezy, na której warto po prostu w coś zagrać, i dla posiedzeń fanów czegoś mroczniejszego i strategicznego z pogranicza fantasy.


Trivial Pursuit: Domówka
Trivial Pursuit to klasyczna gra quizowa. Małe pudełko, mnóstwo pytań i świetna zabawa. Wersja Domówkowa to już stopień wyżej. Wiem, że nastolatki lubią pobawić się jak dorośli, więc domówka oferuje kilka bardziej „pikantnych” kwestii, ale spokojnie – gra oficjalnie jest odpowiednia dla wieku 16+. Rozrusza niemrawą imprezę i sprawdzi wiedzę graczy w wielu dziedzinach. To trzeba mieć!
Brzdęk!


Brzdęk (Gra planszowa)

Uwielbiana na całym świecie gra fantasy. Od razu ją pokochasz!  Ma wszystko, czego trzeba – rozwój postaci, ekwipunek, zarządzanie kartami. Oprócz tego charakteryzuje się jednym – gracze nie mają w niej szans na wygraną ze smokiem! Tak! Tutaj wcielacie się we włamywaczy, którzy pragną wykraść wielki skarb tuż sprzed nosa ogromnego smoka. Sytuacja jak w Hobbicie! Ciekawe, czy Wam się uda...Brzdęk!

Impreza dorosłych – tutaj to się będzie działo!


Jeśli myślisz, że dorośli nie grają w planszówki, to jesteś w błędzie. Grają GŁÓWNIE oni. Jest mnóstwo gier tylko dla dorosłych. Polecę Wam jednak tylko jedną – nowego mistrza imprez.


(nie) Powinieneś 2
To już druga część (pierwsza zdecydowanie zmiotła konkurencję) tej imprezowej gry karcianej. Czarny humor, tematy tabu, wulgaryzmy i wiele więcej. Co tu się dłużej zastanawiać?! Trzeba to pokazać znajomym! Zapomnijcie o hamulcach, bądźcie otwarci i miejcie dystans do siebie. Ekstremalna zabawa gwarantowana! (nie) Powinieneś to kupić!
/Michał Janusz