Aktualności

powrót do aktualności

Your MUVE #10 Gdy maluch chce w coś pograć. Gry planszowe dla najmłodszych

2020-07-24 | Nowość 

Macie w domu małe dziecko, a na półkach same ekstremalne planszówki? Nie bójcie się – na rynku jest mnóstwo gier dla młodszych brzdąców. Oto kilka z nich!


Małe dziecko też ma prawo zagrać w grę planszową. Trzeba jednak odpowiednio dobrać tytuł. Nie może być on zbyt skomplikowany, zbyt złożony i zbyt długi. Oferta jest całkiem długa, dlatego naprawdę warto już od najmłodszych lat zarażać dzieci naszym wspaniałym hobby! Pamiętajcie tylko – w tym artykule omówię gry planszowe/karciane dla trzylatków i czterolatków. Czy to znaczy, że jeszcze młodsi już w nic nie pograją? Nie, ale gry dedykowane dla dzieci w wieku 0-2 są bardziej układankami. Nie martwcie się – kiedyś na pewno o nich wspomnę. A teraz czas na grę!


Potwory do szafy
Znakomita gra pamięciowa od wydawnictwa Granna. Idealna zamiast dobranocki! Dorośli muszą współpracować z dziećmi, aby wspólnie przegonić złe potwory do szafy. Grafiki są naprawdę przyjazne, a cała mechanika gry opiera się na zapamiętywaniu, więc ćwiczy młody umysł. W Potwory do szafy zagracie już z trzylatkami w nawet 6 osób! Jest to bestseller, który warto mieć na półce.


Kolorowe buty


Kolorowe buty (gra planszowa)

Zdecydowałem się zaprezentować Wam nowość od wydawnictwa Muduko spod szyldu znanej marki Zu&Berry. Ta wesoła gra przeznaczona dla maksymalnie 5 osób w wieku od 3 lat, skupia się na ćwiczeniu umiejętności czytania i rozpoznawania kolorów. Losujecie z woreczka kolorowe żetony, które należy dopasować do barwnego, zwierzęcego obuwia pokazanego na kartach. Obrazkom towarzyszą podpisy kolorów w dwóch językach – polskim i angielskim, więc brzdąc może ćwiczyć czytanie już od najmłodszych lat. Zdecydowanie polecam Kolorowe buty!


Supernogi stonogi


Supernogi stonogi (Gra planszowa)

Szalona kontynuacja gry uwielbianej przez dzieci. Wydawnictwo Egmont prezentuje wesołą rozgrywkę z kolorami i kostką do rzucania. Naszym zadaniem jest zdobywanie i dopasowywanie kolejnych odnóży stonogi. Wygrywa ten, kto ułożył najdłuższego robaka! Dodatkowo w tej wersji są aż 4 rozszerzenia, które lekko modyfikują rozgrywkę albo pozwalają zagrać większej ilości osób (nawet 6). Supernogi stonogi ćwiczą spryt oraz umiejętności liczenia i podejmowania decyzji. Oficjalnie gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia.
/Michał Janusz