Aktualności

xbox game pass

powrót do aktualności

Game Pass – rewolucja, w której warto uczestniczyć

2022-09-09 |  

Czym jest Game Pass? Jak z niego korzystać? Dowiesz się tutaj!

logo xbox


Czym jest Game Pass i dlaczego warto dołączyć do rodziny Microsoftu?


Usługa abonamentowa Microsoftu wystartowała w 2017 r. Nikt jeszcze wtedy nie podejrzewał, że zawojuje rynek. Jak najłatwiej wyjaśnić działanie Game Passa? To swoisty Netflix z grami – otwarty katalog różnych produkcji, dostępny w całości i bez ograniczeń dla osób subskrybujących usługę. Dzięki zaangażowaniu firmy oraz powiększającej się bazie odbiorców, Game Pass rośnie jak na drożdżach. Na bieżąco pojawiają się w nim nowe gry, niektóre nawet od premiery! Część jest tam tylko czasowo, a inne (np. wewnętrzne produkcje Microsoftu) zostaną tam na zawsze. Co więcej, firma dołącza do katalogu coraz więcej tytułów wielkich wydawców np. Electronic Arts czy Bethesdy. Choć porównaliśmy usługę do serwisów streamingowych, tak widać pewne różnice. W Game Passie nie musimy streamować gier. Każdy gracz może wygodnie pobrać je na swój komputer lub konsolę. Istnieje oczywiście Xbox Cloud Gaming, czyli granie w chmurze zawarte w abonamencie Ultimate. Z odpowiednio szybkim łączem zagramy więc w ulubioną grę na swoim telefonie lub tablecie. Coś dla każdego! Wszystko to razem wzięte sprawia, że Game Pass to atrakcyjna cenowo i wygodna alternatywa dla standardowego procesu nabywania gier.


To oczywiście nie wszystko! Abonament Game Pass Ultimate to pełna forma usługi. Użytkownik może do woli korzystać z katalogu gier na komputerze, konsolach Xbox i urządzeniach przenośnych. Zyskuje dostęp do grania w chmurze, a także łączy się z abonamentem EA Play. Ultimate zawiera także w sobie Xbox Live Gold, czyli inny abonament, bez którego niemożliwe jest granie w sieci na konsoli Xbox.


game pass


Game Pass Ultimate i inne formy subskrypcji


Istnieją 3 formy subskrypcji Game Pass:


 • Games Pass na konsole – ta subskrypcja daje Ci dostęp do abonamentu Game Pass na konsolach z serii Xbox. Graj w gry z konsolowej biblioteki, sprawdzaj nowości i ciesz się olbrzymim wyborem rozmaitych produkcji. Można ją wykorzystać wyłącznie na konsolach Xbox One i Xbox Series X/S.
 • PC Game Pass – ten plan pozwoli Ci na korzystanie z Game Passa wyłącznie na komputerze osobistym z systemem Windows 10. Dedykowana aplikacja pomoże Ci we wszystkim, a ty zwyczajnie ciesz się olbrzymią biblioteką gier wideo PC!
 • Game Pass Ultimate – Jest to najlepszy rodzaj abonamentu, dzięki któremu otrzymasz dostęp do olbrzymiej biblioteki gier i przeniesiesz rozrywkę między konsolami z serii Xbox a komputerem stacjonarnym. W ramach subskrypcji posiadacze Xbox automatycznie zostaną także abonamentami Xbox Live Gold, dzięki czemu swobodnie zagrają przez sieć z innymi użytkownikami. Ultimate to także EA Play, czyli duża oferta Electronic Arts oraz granie w chmurze na tablecie lub telefonie.


Wszystkie sprawdzisz tutaj!


game pass


Katalog gier Game Pass


Usługa Microsoftu to przede wszystkim flagowe tytuły tej firmy dostępne w abonamencie od samej premiery. HALO, Gears of War, State of Decay, Sea of Thevies, Forza i wiele innych cały czas czekają aż je sprawdzisz. 


Bethesda dołącza do gry – kultowy producent gier Bethesda dołącza do rodziny Microsoftu, dzięki czemu w ramach Game Pass już teraz zyskasz dostęp do 20 klasycznych gier tego studia, a to dopiero początek... O czym tu mowa? DOOM Eternal, Skyrim, Fallout, Prey, Quake, Wolfenstein i inne hity również są dostępne w ramach Xbox Game Pass. Tyczy się to także nadchodzących gier studia, czyli np. Starfield czy The Elder Scrolls VI!


bethesda i game pass


EA Play – w ramach abonamentu Game Pass otrzymujesz także abonament EA Play firmy Electronic Arts. Jedna opłata daje ci dostęp do całej biblioteki tej firmy, w tym gier z serii Battlefield, FIFA, Madden NFL, NHL, Mirror’s Edge, Plant’s vs Zombies i innych. Nie musimy wspominać, że lista cały czas rośnie…


Ubisoft Connect – Microsoft nawiązał także współpracę z francuskim Ubisoftem. Dzięki temu w katalogu spotkasz takie marki jak Far Cry, Assassin’s Creed, For Honor czy Rainbow Six. To kolejna porcja rekordowych produkcji w ramach jednej subskrypcji!

xbox i ubisoft

Oprócz tego w Game Passie znajdziesz setki innych produkcji z różnych gatunków. Death Strading, Total War: Three Kingdoms, Frostpunk, Crusader Kings III, Expeditions: Rome, Back 4 Blood, DIRT, Dead Cells, Farming Simulator 22 i wiele więcej!


W ramach zapowiedzi możemy zdradzić, iż zakup firmy Activision Blizzard przez Microsoft będzie miał niesamowite następstwa jeśli chodzi o rozwój usługi Game Pass. Wystarczy pomyśleć tylko o takich markach, jak Call of Duty, Diablo, Warcraft i inne. Czekamy!


Karty przedpłacone oraz doładowania kwotowe Xbox


Subskrypcja Game Pass nie musi wiązać się z podpinaniem karty płatniczej. Na szczęście istnieją karty przedpłacone Xbox! Mają one wiele zastosowań. Za ich pomocą doładujesz swój wirtualny portfel na koncie Microsoft. Środki te można wykorzystać na:


 • Subskrybowanie usługi Game Pass,
 • Zakupy gier i dodatków w sklepach online ekosystemu Microsoft Xbox i Windows,
 • Opłacanie mikrotransakcji,
 • Zakup abonamentu Xbox Live Gold.


xbox karta przedpłacona


Karty przedpłacone Xbox można nabyć w nominałach 20 zł, 50 zł, 70 zł, 100 zł i 200 zł. To gwarancja bezpieczeństwa oraz idealny pomysł na prezent! Zakup karty odbywa się w tradycyjny sposób, a od razu po zaksięgowaniu płatności otrzymujesz od nas kod do wykorzystania na swoim koncie Microsoft. Proste, szybkie i wygodne!


Aby wykorzystać kod:


 1. Utwórz nowe konto Microsoft lub zaloguj się do już istniejącego,
 2. Wejdź na stronę account.microsoft.com/billing/redeem,
 3. Wprowadź kod doładowania,
 4. Rozpocznij zakupy!