Aktualności

logo

powrót do aktualności

Wakacje w Fabryce

2016-06-17 | Nowość 

Czyli co polecamy do poczytania w wakacje.

Zobacz wybrane tytuły z wydawnictwa Fabryka Słów, które polecamy do przeczytania w wakacje.

 

okładka 

 

Głębia powraca! Wieści o zakazanym ładunku "Wstążki" docierają do najwyższych władz Zjednoczenia. Machina Triumwiratu idzie w ruch. Skokowiec kapitana Myrtona Grunwalda staje się najbardziej poszukiwaną jednostką we Wszechświecie. Ale jego załoga ma znacznie poważniejsze problemy niż ścigająca ją Flota Kooperacyjna. Nadchodzi bowiem coś, co raz na zawsze odmieni Wypaloną Galaktykę… i to na dobre. Bohaterowie Podlewskiego powracają w drugiej odsłonie wyśmienitej space opery, odzwierciedlającej z niezwykłą dbałością kształt i sektory Drogi Mlecznej, zniszczonej przez serię potwornych wojen z Obcymi i Maszynami. Powróć na pokład "Wstążki" wplątanej w międzygwiezdną aferę. Powróć na "Krzywą Czekoladkę" Tartusa Fima i "Ciemny Kryształ" Kirke Bloom. Powróć do fantastycznych planet i wypalonych, gwiezdnych sektorów... Powróć do Głębi.

 

Tytuł: Głębia. Powrót. tom 2
Autor: Marcin Podlewski
Liczba stron: 794
Dostępne formaty: EPUB, MOBI
Dostępność: Książka do pobrania
Wydawca: Fabryka Słów 

 

 

okładka

 

Henryk Hubal-Dobrzański herbu Leliwa, to legenda. Ostatni żołnierz września. Zbuntowany duch gnębiący Niemców w dawno już okupowanym kraju. Poprzez bagna i zawieruchę wojny, zasadzki i obławy prowadził Wydzielony Oddział Wojska Polskiego. Dzięki niemu, symbolicznie, Rzeczpospolita nie poddała się nigdy.

Dla wrogów Ojczyzny miał tylko kule, a dla żołnierzy słowa:

Nie było rozkazu kapitulacji... przeszliście przez piekło…

za nami groby kolegów... czy po to ginęli, abyśmy teraz mieli złożyć broń?

Ja w żadnym razie broni nie złożę, munduru nie zdejmę... tak mi dopomóż Bóg!

Książka którą trzymacie w rękach to najtrudniejsza powieść w pisarskiej karierze Jacka Komudy. Przeszedł on w wyobraźni, na mapach, trochę konno, trochę samochodem cały szlak bojowy majora Hubala. Powieść w całości oparta jest na faktach, pamiętnikach i najnowszych opracowaniach. Występujące w niej postacie i większość wydarzeń jest prawdziwych.

(...) dziś rano pochowałem Majora, byłem przy tym, kiedy Niemcy wynieśli jego ciało do gospodarstwa Laskowskich w Anielinie, gdy ograbili go z osobistych rzeczy. Szedłem w jego ostatniej drodze do Poświętnego, gdzie zwłoki zostały załadowane na ciężarówkę i zawiezione... dokąd - to wyjaśnia powieść.

 

Tytuł: Hubal
Autor: Jacek Komuda
Liczba stron: 754
Dostępne formaty: EPUB, MOBI
Dostępność: Książka do pobrania
Wydawca: Fabryka Słów

 

 

okładka

 

Zbiory opowiadań tzw. „bezjakubowych” to kawałek prozy pisanej bardziej na poważnie. Wśród krytyków uchodzą za najlepszą część twórczości Andrzeja Pilipiuka. Większość tekstów eksploruje tematykę historyczną. Jak w kalejdoskopie przewijają się mało znane epizody, artefakty innych epok, alternatywy historyczne, zapomniane wynalazki.

Ten zbiór także was nie zawiedzie. Zbierane skrzętnie okruchy przeszłości, tworzą mozaikę, od której podziwiania nikt nie może się oderwać.

 

Tytuł: Litr ciekłego ołowiu
Autor: Andrzej Pilipiuk
Liczba stron: 400
Dostępne formaty: EPUB, MOBI
Dostępność: Książka do pobrania
Wydawca: Fabryka Słów

 

 

 

okładka

 

Chełm, ściana wschodnia, Jakub Wędrowycz i piąte urodziny muve.pl. Sprawdźcie, co przytrafiło się sławnemu polskiemu egzorcyście, kiedy dowiedział się o tajnych działaniach ufoków.

Jakub Wędrowycz powraca po latach w nowym opowiadaniu, które każdy z Was może pobrać za darmo. To specjalny prezent dla Was - opowiadanie napisane przez Andrzeja Pilipiuka z okazji urodzin muve.pl, opatrzone unikalną grafiką Andrzeja Łaskiego.

To miał być zwykły dzień w Chełmie nieopodal sklepu spożywczego. I pewnie by tak było, gdyby nie przenikliwość terminatora napędzanego samogonem…

Oto On, swojski egzorcysta, niezłomny towarzysz knajpianych wojaży o niewyparzonym języku i nieokiełznanym chłopskim umyśle, który zaprasza Was na kosmiczną imprezę z ufokami i prezentami! Działa tylko na własnych zasadach, które sam chętnie i często nagina. Pojawia się tylko tam, gdzie sam chce być. Albo tam, gdzie jest dobry trunek i ciekawe towarzystwo. Pozostawia po sobie względny porządek i poczucie przyzwoicie wypełnionego obowiązku.

Tym razem o ufokach, tanim winie i grach komputerowych. Bo gdzie dobry trunek, tam przygody wspaniałe. 

 

Tytuł: Jakub Wędrowycz. Ufoki
Autor: Andrzej Pilipiuk
Język: polski
Liczba stron: 10
Dostępne formaty: EPUB, MOBI
Dostępność: Książka do pobrania - ZA DARMO!
Wydawca: Muve

 

Zobacz ebooki, audiobooki i grę karcianą z serii Jakub Wędrowycz