Sala samobójców z 2011 r. to dzieło wyjątkowe. Pełnoprawny film psychologiczny o problemach polskiej młodzieży. Dużą rolę odgrywała tam animacja komputerowa, która symbolizowała obecność bohatera w grze sieciowej. Ten element – choć w o wiele mniejszym stopniu – wraca także w Hejterze. Choć filmy bezpośrednio łączy tylko jedna postać, dotykają one podobnych – i przede wszystkim – aktualnych problemów.
Jak wypada Sala samobójców: Hejter na platformie Netflix?
Główny bohater - Tomek (w tej roli naprawdę zdolny Maciej Musiałowski!) jest zagubionym i nieśmiałym studentem. Niestety zostaje wydalony z uczelni i przeżywa nieszczęśliwą miłość, co bezpośrednio skłania go do podjęcia radykalnych kroków. Tomek jest zdolny. Obyty w mediach społecznościowych. Rozpoczyna pracę w agencji PR ( w roli szefowej świetna Agata Kulesza), która specjalizuje się w oczernianiu, atakowaniu, spamowaniu i trollowaniu osób publicznych. Szybko okazuje się, że główny bohater pasuje tam idealnie.
W trakcie filmu powoli (lecz nigdy całkowicie) widz poznaje przeszłość Tomka. Twórcy stworzyli naprawdę ciekawy rys biograficzny osoby (można to chyba powiedzieć bez zawachania) chorej psychicznie. Czy to jej wina? Tutaj film stawia znak zapytania i każdy z nas musi odpowiedzieć sobie na to zagadnienie. Tomek to osoba prawdziwa, żyjąca wśród nas. Ba! Znakomita część społeczeństwa zauważy w Tomku część siebie. Spotyka się z nami, rozmawia, pokazuje ludzkie emocje. Na koniec dnia okazuje się jednak, że wszystko było udawane. W internecie i social mediach to zupełnie inny człowiek. Potrafi śledzić, kalkulować, wykorzystywać naiwności i manipulować innymi ludźmi. To wszystko prowadzi do lekko przerysowanego, ale jednak dramatycznego finału.
Sala samobójców: Hejter trzyma w napięciu od początku do końca. Film nie unika aktualnej polityki, a wręcz jest w niej zanużony. Pokazuje absurdy wszystkich stron konfliktu i wszystkich klas społecznych. To pełne emocji widowisko ze świetną grą aktorską. Wszyscy kochamy antybohaterów, więc nic dziwnego, że ogląda się ich tak dobrze. Tomek ostatecznie to miecz obosieczny. Rani i bogatych, i biednych. I samego siebie.
Dla kogo jest Sala samobójców: Hejter?
- Dla miłośników filmów psychologicznych
- Dla tych, którym spodobała się pierwsza część
- Dla fanów Jana Komasy i dobrego, polskiego kina
Jeżeli chcesz oglądać ten i dziesiątki innych filmów na Netflixie bez żadnych zobowiązań, bez podawania danych swojej karty płatniczej i kiedy tylko zechcesz, to sprawdź nasze karty prepaid!
Kup doładowanie na Muve.pl i ciesz się z oglądania filmów oraz seriali na własnych warunkach!
Karty prepaid o wartości: