Aktualności

powrót do aktualności

Planszówkowy Czarny Piątek - poradnik zakupowy

2018-11-21 | Nowość 

Czarny Piątek to idealny moment, by zaopatrzyć się w gry planszowe. W naszej ofercie znajdziecie multum produktów, wśród których znajdziecie pozycje zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących graczy. Które wybrać? Poniżej przedstawiamy nasze typy: oto lista najciekawszych gier planszowych i karcianych w ofercie Black Friday!
Flick‘em Up! (Flick em Up!) - Dzika Strzelanka 
Graliście kiedyś w kapsle? To gra bazująca na mechanicę pstrykania powinna Wam się spodobać. Pstrykamy nie byle czym i w nie byle kogo. Spotykamy się na ubitej ziemi westernowego miasteczka gdzie źli El Banditos stają naprzeciw dzielnych szeryfów i toczą pojedynki na planszy wzbogaconej o przeszkody przypominające miasteczko rodem z dzikiego zachodu. Prosta gra z łatwymi zasadami, dla każdego kto ceni bardziej zręcznościową rozgrywkę. 

ZAMÓW TERAZ

Grand Austria Hotel (edycja polska)
Gra dla tych wszystkich co lubią nieco cięższą rozrywkę, dłuższą instrukcję i co za tym idzie dłuższe posiedzenie przy grze. W Grand Hotel Austria wcielamy się w administratora hotelu, przygotowujemy pokoje, dobieramy personel, przyjmujemy coraz majętniejszych gości po to by na końcu gry zdominować punktowo rywali i być najlepszym menagerem hotelu :) 

ZAMÓW TERAZ
Ashes odrodzenie z popiołów
Pojedynkow gra karciana ciesząca się uznaniem wielu graczy na świecie. Przepięknie wykonana, da Wam możliwość walki z przeciwnikami dzięki rozbudowywanym taliom i dobranym do nich kościom. Praktycznie od samego początku mamy masę kombinacji, a podstawowa wersja gry daje nam sporo możliwości sprawdzenia umiejętności w konstrukcji talii jak i szybkiego startu dzięki gotowym zestawieniom kart i kości. 

ZAMÓW TERAZ

Seafall
Niesamowicie rozbudowana gra planszowa, która nie kończy się na jednej partii, ale daje możliwość połączenia poszczególnych partii w dłuższą kampanię w trakcie której dotrzemy na kraniec świata. Nieczęsto zdarza się, że gry ekonomiczne dają taką możliwość, a tu mamy pięknie wykonany, chlubny wyjątek osadzony w klimacie wielkich odkryć geograficznych. 

ZAMÓW TERAZ

Heroes of Normandie 
Strategiczna gra osadzona historycznie w czasach drugiej wojny światowej. Na modulowanej planszy będziemy umieszczać żołnierzy o różnych możliwościach i posyłać ich do boju. Gra oferuje kilka scenariuszy historycznych połączonych ze sobą. Bardzo ładnie wykonana pozycja dla średniozaawansowanych generałów. 

ZAMÓW TERAZ

Mały Książę: Droga do Gwiazd
Mały książe to przepiękna kafelkowa gra bazująca na znanej powieści Antoine de Saint Exupery w której będziemy budować...własną planetę. Budowa nie jest łatwa, w każdej turze dobierzemy jeden kafelek. Po czym dołożymy go do planety, a ostateczna liczba punktów będzie zależna od kafelków punktacji, które również dobierzemy w trakcie gry. Mały książę jest prostą do opanowania, ciekawą grą. 

ZAMÓW TERAZ

Small World: Podziemia
Gra bazująca na hicie Small World, która jest nową podstawową i samodzielną wersją tej znanej gry planszowej. Różnicę między tytułami są niewielkie. W grze naszym zadaniem jest kierowanie poczynaniami jednej z ras, ale prawdziwa sztuka polega na tym by w odpowiednim momencie rasę...porzucić  by kierować kolejną i zajmować jak największe przestrzenie planszy. 

ZAMÓW TERAZ
Master of Orion
Gra tematycznie oparta na grze komputerowej o tym samym tytule. Wcielamy się w niej w przedstawiciela jednej z kosmicznych ras, a naszym zadaniem jest doprowadzenie cywilizacji do szczytu potęgi. Robimy to dzięki lekkiej karcianej mechanice, którą szybko opanujemy, ale ta da nam duży wachlarz możliwości. 

ZAMÓW TERAZ
Wiek Pary
Jeśli macie w sobie żyłkę wynalazcy to znaleźliście coś dla siebie, a kiedy do tego dojdzie Wam sympatia do steampunku i nieco cięższych tytułów, jesteście już pewni, że warto tę grę mieć. Wiek Pary trwa 3 epoki w trakcie której, wysyłając robotników do fabryk, będziecie tworzyli coraz to bardziej zaawansowane maszyny potrzebne wynalazcom w ich pracy.

ZAMÓW TERAZ
Spartakus: Krew i Zdrada
Jak można było zobaczyć w filmie “Gladiator” w Rzymie rządził tłum, a tym można było sterować poprzez poczynania gladiatorów. I tu pojawiasz się Ty graczu w grze Spartakus. Stajesz na czele jednej ze szkół gladiatorów za którą stoi bogaty i wpływowy ród rzymski. Będziesz chwytał się wszystkich sposobów na i poza areną, by Twój ród zdobył najwięcej chwały dla siebie. Wtedy wygrasz tę rozbudowaną grę. 

ZAMÓW TERAZ

Rączki złączki
Jedna z ciekawszych gier imprezowych w którą bardzo dobrze się gra, ale również doskonale obserwuje kiedy gracze biorący w niej udział, starają się wykonać wspólnie polecenie z kart. Polecenia wymagają nie lada sprawności w rękach bowiem razem z innymi graczami będziemy musieli wykonać rękami określone figury. 

ZAMÓW TERAZ
World of Tanks Rush
Gra tematycznie bazująca na znanej grze komputerowej, gdzie mamy możliwość prowadzenia czołgu i niszczenia przeciwników. World of Tanks Rush to gra z mechaniką budowania talia w której naszym zadaniem będzie zajmowanie baz przeciwnika. W trakcie gry mamy możliwość zdobycia wielu nowych czołgów, które poprowadzą nas do ostatecznego zwycięstwa. 

ZAMÓW TERAZ

New Angeles
Jeśli lubicie klimaty Blade Runnera to w tej grze będziecie się czuli jak w domu. Wejdźcie w skórę prezesów mega korporacji by kontrolować tytułowe miasto New Angeles. Wasze interesy nie zawsze będą czyste i przejrzyste, ale czy ktoś w wojnie ekonomicznej o to dba? Ty też nie musisz. 

ZAMÓW TERAZ

Samuraj
Samuraj to gra, która poza zmiana grafik, jest niemal nieustannie dostępna w sklepach o 16 lat. Jej autor Reiner Knizia tworzący tony mechanik do gier, stworzył też kilka niepowtarzalnych, a jedną z nich jest ta w grze Samuraj. Wojna o Japonię toczy się przy pomocy numerycznych żetonów na modularnej planszy, której rozmiar zależy od liczby graczy. 

ZAMÓW TERAZ

Imhotep
Imhotep, był legendarnym egipskim architektem, który pracował przy wielu znanych budowlach. Nic więc dziwnego, że jego imię nosi gra, w której naszym zadaniem jest wznoszenie różnych budowli. To co w grze innowacyjnego to fakt budowania z elementów gry różnych konstrukcji, ale ważne też jest gdzie znajdą się nasze elementy budowlane i jaki kształt przybiorą, bo to dzięki temu zdobywamy więcej punktów niż nasi przeciwnicy. 

ZAMÓW TERAZ

Star Wars: Przeznaczenie - Starter dwuosobowy
Jeśli lubicie gry kościane, szczególnie te które mają duże kostki, a w dodatku możecie grę rozszerzać o kolejne kostki to znaleźliście coś dla siebie. Nie trzeba być fanem Gwiezdnych Wojen by polubić grę będącą mixem gry karcianej i kościanej w której dwóch graczy bierze swoje kościano karciane talie i stara się sprowadzić punkty życia przeciwnika do zera. 

ZAMÓW TERAZ