Aktualności

powrót do aktualności

Zapowiedź MUVE. W marcu z dżungli wyjdą dwa dodatki do Teotihuacanu

2020-02-20 | Zapowiedź 

Jeśli uwielbiacie klimaty prekolumbijskiej mezoameryki, czyli prościej: Azteków i Majów, to te gry powinny Was zainteresować!


Teotihuacan to antyczne miasto w dzisiejszym Meksyku. Powstało zapewne w I w. p.n.e. Kto je założył? Naukowcy nie do końca są w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Teorii jest kilka. Możliwe jednak, że metropolia powstała za sprawą różnych grupy plemiennych, które połączyły siły i wspólnie zamieszkały na tym terenie. Miasto było potężnym ośrodkiem kulturowo-religijnym. Możliwe, że jednym z największych w historii kultur prekolumbijskich. Do dzisiaj możemy podziwiać wspaniałe piramidy, które wzniesiono między I w. p.n.e. a VII w. n.e.  W końcowej fazie populacja mogła liczyć nawet 200 tys osób!
Co było później? Teotihuacan został najechany z północy przez Tolteków. Świątynie i domy zrabowano, a ludność wybito. Miasto opustoszało lub zostało zredukowane do minimum. Dawna potęga została zapomniana nawet wśród okolicznych plemion. Gdy wiele lat później słynni Aztekowie z południa odkryli ruiny, uznali je za miasto bogów i nadali mu nazwę – Teotihuacan (miasto, gdzie zrodzili się bogowie). Przez wiele lat pielgrzymowali do tego miejsca i uznawali je za święte. Pamięć o dawnej kulturze umarła. Pamięć o miejscu żyła jednak w Aztekach.
Tych wspaniałych wydarzeń trzyma się właśnie gra Teotihuacan: Miasto Bogów. Gracz rozwija tam tę wspaniałą metropolię, wznosi świątynie i dba o mieszkańców. Wszystko począwszy od kart, przez pionki, plansze i żetony, na opakowaniu kończąc, utrzymane jest w specyficznych dla tego regionu klimatach. Teotihuacan to gra o zarządzaniu robotnikami i budowaniu majestatycznych piramid. Spora zawartość i modułowa plansza zapewniają wiele godzin rozrywki.


Popularność gry i jej dobre oceny sprawiły, że właśnie teraz prezentujemy Wam aż 2 dodatki. Co się zmieni:


Teotihuacan: W Cieniu Xitle
To mniejsze rozszerzenie dodaje po prostu nowe płytki do podstawowej gry. Dodatkowe technologie i pakiety startowe zupełnie zmieniają rozgrywkę i wprowadzają świeżość do gry. Możesz teraz rozwijać swoje miasto w innym kierunku, a bonusy startowe zapewnią Ci potrzebną motywację. Dodatek jest w pełni kompatybilny z podstawką, trybem solo, a także z drugim dodatkiem.


Teotihuacan: Późny Okres Preklasyczny
Tutaj w ręce dostajemy już coś większego. Późny Okres Preklasyczny stawia na modułowość. Poszczególne dodatki możemy dowolnie łączyć z grą podstawową. A w pudełku jest ich aż 5! Możemy więc poszerzyć znaczenie wiary w Kapłanach i Kapłankach; dobudować kolejną świątynię w Potędze Rozwoju; dodać element postępu przy zaćmieniach w Czasie Postępu; zmienić planszę i pobawić się w dekoratorów świątyni za sprawą Stowarzyszenia Architektów; przekształcić dotychczasową planszę placu budowy w siedzibę planistów w tak samo brzmiącym module. Możliwości jest sporo, a Wy dostajecie pełną dowolność w wyborze dodatków. Każda kolejna partia w Teotihuacan będzie inna i gwarantujemy Wam mnóstwo dobrej zabawy w świetnym klimacie.  


Zapraszamy do zamówień! Premiera w marcu!