Aktualności

Baner premier gier planszowych w grudniu

powrót do aktualności

Nowe planszowe – nowości wydawnicze grudzień 2020

2020-12-21 | Nowość 

Przejrzyjmy grudniowe nowości w świecie gier planszowych.


Grudzień 2020 r. był pełen planszowych nowości i dodruków. Nasze świąteczne i noworoczne życzenia można więc skwitować prostym: oby było podobnie w przyszłym roku! Zerknijcie tylko na to!


Dodruki:


 • Abyss + dodatki
 • Pandemic: Czas Cthulhu
 • Azul + dodatki
 • Great Western Trail
 • Kartografowie: Opowieści ze świata Roll Player


Idealnie przed Gwiazdką zostaliśmy zaskoczeni dodrukami wielkich hitów. Do sprzedaży powróciła bestsellerowa gra Azul wraz ze wszystkimi dodatkami! Mowa tu o Witrażach Sintry, Kryształowej mozaice i Letnim pawilonie. Oprócz tego, wydawnictwo Lacerta uraczyło nas dostawą znakomitej gry na Dzikim Zachodzie – Great Western Trail. Nic tylko się cieszyć! 


Pudełko gry planszowej AzulZawartość gry planszowej Great Western Trail


Wydawnictwo Rebel nie pozostało bierne i nasz magazyn przywitał dostawę gry Abyss wraz z 2 rozszerzeniami – Lewiatanem i Krakenem. Miłośnicy podwodnych zmagań z pewnością sięgnęli po swoje kopie. Oprócz tego dostaliśmy także uwielbianą, mroczną wersję kultowej gry Pandemic. Czas Cthulhu to dodruk skierowany do fanów świata wykreowanego przez Lovecrafta. Na deser Ogry Games uderzyło w podróżnicze bębny i dostarczyło dodruk Kartografów. Działo się!


Gra planszowa Abyss i jej zawartość


Nowości:


 • Na skrzydłach: Szybki start
 • Na skrzydłach: Ptaki Oceanii
 • Agricola Rodzinna
 • Le Havre
 • Wyprawa do Newdale
 • Talisman: Batman
 • Obcy: Gra fabularna
 • Zaginiona wyspa Arnak
 • Tortuga 2199
 • Spirit Island


Grudzień obrodził także i w nowości. Co powiecie na dodatek do ukochanego Na skrzydłach? Ptaki Oceanii serwują nam zupełnie nowe karty poświęcone kolorowym i różnorodnym ptaszyskom oraz tajemniczym i wyjątkowym nielotom. To naprawdę wielkie urozmaicenie. Jakby tego było mało, dostaliśmy także skromny (ale ważny!) Szybki start, który dodaje kilka nowych gatunków ptaków oraz wprowadza nowych graczy w ten skrzydlaty świat.


Ptaki oceanii, czyli dodatek do gry na skrzydłach


Baza gier ekonomicznych także mocno się rozszerzyła za sprawą nowych tytułów wydawnictwa Lacerta. Przerobiona wersja Agricoli rodzinnej to miłe dla oka zaskoczenie, ale Le Havre (będący dodrukiem, jednak w zupełnie nowym wydaniu i od razu z dodatkiem) oraz Wyprawa do Newdale powinny spełnić oczekiwania fanów gier tego gatunku. Oprócz tego, nareszcie pojawiło się wyczekiwane Spirit Island. Kolorowe, wielkie i grywalne. Obrońcie wyspę przed złowrogimi najeźdźcami!


Nowa wersja Agricoli rodzinnej


Pudełko gry planszowe Le Havre


Pudełko gry planszowej Wyprawa do Newdale


Jeśli szukaliście czegoś bardziej dojrzałego i mrocznego, to wydawnictwo Galakta, jak zawsze stanęło na wysokości zadania. Talisman: Batman z pozoru wydaje się lekkim nadszarpaniem obu marek, ale szybkie spojrzenie na zawartość tego znakomitego pudła, potrafi zmienić niejedną negatywną opinię. Wygląda to po prostu świetnie, a twórcom umiejętnie udało się połączyć Talisman z DC. Brawa za to! Front planszowy uzupełnia także kolejna gra fabularna RPG. I to nie byle jaka! Mowa tu o samym Obcym! Podręcznik wydano FANTASTYCZNIE, a sama gra będzie spędzała sen z powiek wszystkich fanów, którzy zdecydowali się ją zakupić. Genialna przygoda. Ciekawe tylko, czy uda Wam się przeżyć...


Opakowanie gry planszowej Talisman: Batman


Fabularna gra RPG Obcy


Oczy graczy wędrujące po nieboskłonie, na pewno dojrzały także kosmiczną planszówkę Tortuga 2199. Gry wydawnictwa Phalanx to znakomite pozycje dla starszego odbiorcy, a międzygwiezdni piraci to coś, co nie może się nie podobać. Na deser Rebel zgotował nam przedświąteczną premierę Zaginionej wyspy Arnak. Wygląda cudownie i dołącza do zacnego grona gier survivalowych!


Pudełko gry planszowej Tortuga 2199


Tegoroczny grudzień był szalony! Cieszymy się razem z Wami, mamy nadzieję, ze ogrywacie już wszystkie nowe pozycje i widzimy się (a raczej czytamy) w przyszłym roku. Kalendarz premier 2021 r. powoli się już zapełnia, więc spodziewajcie się naszych relacji.


Wesołych Świąt!