Aktualności

powrót do aktualności

Doczekaliśmy się! Mount & Blade II: Bannerlord ukazał się we wczesnym dostępie Steam!

2020-04-06 | Nowość 

Po 10 latach od Warbanda, Tale Words wreszcie zdecydowało się wypuścić kolejnego Mount & Blade’a. Nie jest to ostateczna wersja gry, lecz optymistycznie uznajmy, że doczekaliśmy tej pięknej chwili!


Mount & Blade II: Bannerlord
Mount & Blade to uwielbiana seria gier, która wrzuca gracza w buty pseudośredniowiecznego woja. Połączenie gry akcji, RPG i strategii wypada tam znakomicie. Bitwy na wielką skalę, oblężenia, starcia konne, a do tego olbrzymia scena moderska. Warband zestarzał się jednak mocno i od dłuższego czasu gracze wyczekiwali kontynuacji. Bannerlord zapowiedziano już w 2012 r.! Osiem długich lat czekaliśmy, aby znowu przenieść się w średniowiecze.
Nadszedł jednak ten dzień, w którym możemy zagrać w kolejnego Mount & Blade’a. Akcja gry toczy się 200 lat przed wydarzeniami znanymi z poprzedniej części. Świat Caldarii podzieliła wojna domowa. Zapoznaj się z wciągającą kampanią dla pojedynczego gracza, a potem wskocz do trybu sieciowego. Co nowego przygotowali twórcy?
Rozwój bohatera przeszedł sporo zmian i jest wręcz olbrzymi. Dowodzenie i ekonomia także mogą pochwalić się zupełnie nowymi opcjami. System walki jest tak samo miodny, a do tego bardziej precyzyjny. Można wreszcie obsługiwać maszyny oblężnicze! Lepsza grafika to oczywistość, ale trzeba przyznać, że gra wygląda naprawdę ładnie i klimatycznie. Standardowo twórcy udostępniają narzędzia moderskie i już nie możemy się doczekać tego, co zaprezentuje społeczność!
Gra dostępna jest w usłudze wczesnego dostępu Steam, więc pamiętajcie, że nie jest ostateczną, pełną wersją. 


Jeśli także wypatrywaliście Mount & Blade II: Bannerlord, to nie czekajcie już dłużej i zamówcie grę u nas!


Mount & Blade II: Bannerlord