Aktualności

powrót do aktualności

Fani Diuny - mamy dobre wieści!

2020-09-11 | Nowość 

Diuna autorstwa Franka Herberta to jedna z najbardziej znanych powieści science-fiction, przesycona mistycyzmem, filozofią i często brutalną wizją odległej przyszłości.


To, co w książce zachwyca, to liczne rozważania religijne i filozoficzne, pytania o przyszłość ludzkości i naszą rolę we wszechświecie. Wszystko podane z rozmachem i dbałością o szczegóły. Postaci są wielowątkowe, łatwo się z nimi utożsamiać i jednocześnie nie emanują tylko czernią i bielą. Przeżywają rozterki i zmieniają się pod wpływem fabuły. Niewiele jest powieści, które w taki sposób angażują czytelnika. Trzeba jednak otwarcie powiedzieć – Diuna, to nie jest lektura lekka i przyjemna. Dlatego też wiele dotychczasowych ekranizacji nie było zbyt udanych.


Jeżeli nie czytaliście Diuny, a macie nieco wolnego czasu, to szczerze polecamy (oczywiście część pierwszą oraz część czwartą, czyli Bóg Imperator Diuny). 


Najlepsza wiadomość, to jednak zwiastun nowej ekranizacji powieści! 


Obejrzycie go tutaj!


Kilka dni temu wreszcie pokazano zwiastun najnowszej Diuny w reżyserii Denisa Villeneuve’a. Film zostanie podzielony na 2 części i obejmie swoim zakresem tylko pierwszą część przygód Paula Atrydy i jego potomków. Sam ten fakt daje nadzieję na pokazanie większej ilości szczegółów, które są wyróżnikiem książki.


Obsada to same gwiazdy, a produkcja prowadzona jest z rozmachem. Zdecydowanie trzeba będzie wybrać się do kina!


Czy będzie to dobra ekranizacja? Przekonamy się już w grudniu!


Jeśli nie możecie się doczekać, polecamy sięgnąć po lekturę! A jeśli wolicie filmy, to na Netflixie dostępna jest wersja Diuny z 1984 r. w reżyserii Davida Lyncha! 


Zabrakło Netflixa? Zajrzyj tutaj!