Aktualności

Baner nowości planszowych początek stycznia 2021

powrót do aktualności

Nowe planszowe – nowości wydawnicze 01-17 stycznia 2021

2021-01-18 | Nowość 

Nowy rok, nowe gry planszowe. Powoli rusza cała machina, a początek stycznia to kilka naprawdę fajnych gier. Sami tylko zobaczcie!


Cthulhu Gloom


Wydawnictwo Black Monk zaatakowało nas świeżutką pozycją spod znaku Gloom. Świetna karcianka dla aż 5 graczy, tym razem w klimatach mrocznego Arkham. Będą Badacze, Poszukiwacze i oczywiście sami Przedwieczni. Fani Lovecrafta powinni być zadowoleni!


Okładka gry karcianej Cthulhu Gloom


Spektrum


Wydawnictwo Rebel już w drugim tygodniu stycznia proponuje nam Spektrum. Cóż to takiego? To ceniona za granicą gra imprezowa dla aż 12 graczy, w której podejmiecie się logiczno-słownych wygibasów. Spodziewajcie się sporej ilości kombinowania, gdybania i naprawdę solidnej porcji zabawy!


Pudełko planszówki Spektrum


Daj namiar


Kompaktowa, przenośna i niezwykle wciągająca. Daj znamiar to kolejna gra słowna, tyle że oparta na skojarzeniach. Co więcej, od podstaw zbudowana z myślą o kooperacji. Współpracujcie więc ze sobą wesoło na każdym wyjeździe.


Małe pudełko gry karcianej Daj namiar


Aquatica


Wydawnictwo Portal Games rozpoczyna tegoroczną ofensywę od Aquatici. To naprawdę solidna planszówka zabierająca graczy pod wodę i wrzucająca ich w wir wojny między pradawnymi królestwami. Miłośnicy takich klimatów będą oczarowani i od razu mogą zaopatrzyć się w dodatek Mroźne wody, który dodaje nowe elementy, mechaniki i umożliwia grę nawet 5 osobom. Weźcie głęboki wdech i nurkujemy!
Okładka dodatku Mroźne wody do gry planszowej Aquatica