Aktualności

powrót do aktualności

Nowy wspaniały świat – gra ekonomiczna na miarę przyszłości

2020-04-28 | Zapowiedź 

Wydawnictwo FoxGames już w maju zaprasza nas na wielką premierę. Nowy wspaniały świat dumnie wjedzie na nasze stoły. I na pewno je podbije!


Nowy wspaniały światNowy wspaniały świat to euro gra. Zarządzanie i ekonomia wiodą tu prym. W każdej turze będziemy odpowiednio dobierać karty, zbierać surowce i opłacać przeróżne projekty i budowle. Naturalnie celem jest rozwinięcie naszego biznesowego (i nie tylko!) imperium. Gra osadzona jest w mrocznej przyszłości, w której megakorporacje władają światem. Można by pomyśleć, że nic w tym odkrywczego i wyjątkowego. To w czym Nowy wspaniały świat jednak bryluje to idealny balans rozgrywki. Mnogość opcji, różne drogi do zwycięstwa i radość z kombinowania są tu wręcz dopieszczone do perfekcji. Tempo gry wydaje się być idealne, nie ma dłuższych przestojów, a rundkę skończycie w maksymalnie 1 godzinę.
Wykonanie gry to także najwyższy poziom. Klimatyczne karty gracza, świetnie oprawiona plansza i mnóstwo cudownych kart. Dodajcie do tego kolorowe kostki surowców i wychodzi całkiem spora planszówka. Miłośnicy tych klimatów będą czuć się jak w raju. 


Wraz z premierą gry, ukazuje się także dodatek – Wojna albo pokój. Rozszerzenie wprowadza nieco dyplomacji i stawia graczy przed trudnymi decyzjami.
To co? Wojna? Czy pokój? Zaprawdę jest to Nowy wspaniały świat!