Aktualności

Baner najlepszych gier planszowych 2020 roku

powrót do aktualności

Najlepsze gry planszowe 2020 roku

2021-01-08 | Nowość 

Totalnie zakręcone. Wciągające. Uzależniające. Zerknijcie na listę najlepszych (według Muve.pl) planszówek z 2020 r.!


Zeszły rok obfitował w niesamowite premiery, zaskakujące nowości i powracające hity. W Muve.pl uruchomiliśmy ponad 150 pre-orderów, a łączna liczba nowości w 2020 r. przekroczyła spokojnie liczbę 200. To naprawdę niezły wynik, zważywszy na specyficzny i trudny czas dla wszystkich producentów i dostawców. Wiele premier zostało przełożonych, a kalendarz na 2021 r. powoli się zapełnia.


Nowy rok to jedyna okazja, aby zgrabnie podsumować ostatnie 366 dni (bo 2020 r. był rokiem przestępnym!).


Oto nasza subiektywna lista 10 najlepszych, nowych gier planszowych!


Londyn


Pudełko i zawartość gry planszowej Londyn


Cicha woda Tamizy brzegi rwie... chciałoby się napomknąć o Londynie. Minimalistyczna (acz bardzo klimatyczna) oprawa graficzna, nietypowa tematyka i świetna rozgrywka. Londyn rozjaśnił początek roku i przyciągnął uwagę nie tylko naszą, ale i naszych klientów. Odbudowa strawionej przez pożar XVII-wiecznej stolicy Wielkiej Brytanii zapadła nam w pamięć. Świetna robota wydawnictwa FoxGames!


Azul: Letni Pawilon


Gra planszowa Azul: Letni Pawilon


Azul to niekwestionowany mistrz gier planszowych. 2020 r. okazał się być dla fanów tej planszówki bardzo łaskawy. Najpierw otrzymaliśmy nowe edycje i dodatki, a potem dodruk wszystkiego, co z Azulem związane. Letni pawilon skradł jednak nasze serca.  Jest samodzielnym rozwinięciem koncepcji z podstawowej odsłony i zabiera graczy do letniej rezydencji króla Manuela I. Mozaiki nigdy się nie znudzą!


Zombie KIDZ


FoxGames Zombie KIDZ gra planszowa


Gra z zombie w roli głównej wywołała olbrzymią falę pozytywnych emocji! Serio! Reakcje graczy były bardzo entuzjastyczne, a Zombie KIDZ zagościło w wielu domach i wysunęło rodzinną zabawę na zupełnie nowy poziom. Prosta rozgrywka, obrona szkoły przed nieumarłymi i elementy zaskoczenia oraz postępu za sprawą kopert kryjących nową zawartość, nagród, pucharów i wyzwań. Znakomity tytuł!


Cthulhu: Death May Die


Pudełko gry planszowej Cthulhu: Death May Die wydawnictwa Portal Games


Death May Die zabiera graczy do świata Lovecrafta. Arkham zawsze było pełne grozy, ale teraz towarzyszy temu wciągająca i pełnoprawna planszowa rozgrywka. I to w kooperacji! Figurki Przedwiecznych wyglądają nieziemsko, a kampania fabularna porwała już niejednego gracza. Zdecydowanie pozytywne zaskoczenie 2020 roku!


Small World of Warcraft


Zawartość gry planszowej Small World of Warcraft


Czekaliśmy, czekaliśmy, no i się doczekaliśmy! I nie zawiodło! Połączenie świata Azeroth, znanego z gier komputerowych, z mechaniką obecną w niesamowicie popularnej grze planszowej Small World, okazało się być strzałem w dziesiątkę. Gra wygląda pięknie i jest tytułem obowiązkowym dla wszystkich fanów WoW-a. Murloki atakują!


Smoki


Pudełko gry karcianej Smoki


Ta lista nie byłaby kompletna bez udziału latających kreatur. W tym przypadku dostajemy w ręce niewielką karciankę, od której aż błyszczy. Grafiki zniewalają, a klimat Smoków wciąga i nie daje o sobie zapomnieć. Nieco abstrakcji i naprawdę wyjątkowej rozgrywki przyda się każdemu. Smoki naprawdę nas oczarowały!


Odjechane jednorożce: Bez cenzury


Gra imprezowa Odjechane jednorożce: bez cenzury


Zeszły rok zapoczątkował trend na masową skalę. Jaki? Tworzenia wersji znanych gier dla dorosłych. I nie martwcie się. Nie jest to zwyczajne odcinanie kuponów. Odjechane jednorożce to pełnoprawna gra imprezowa 18+. Choć tytuł może na to nie wskazywać, pobawią się przy niej wszyscy, mający choć odrobinę dystansu do otaczającego nas świata. Zdecydowanie polecamy!


Palec boży


Palec boży gra planszowa FoxGames - okładka i plansza


Palec boży to cichy hit 2020 r. Przed premierą mało o grze słyszeliśmy, ale jak już się pojawiła, to z miejsca zdobyła nasze serca (i Wasze pewnie też!). Gra wygląda przepięknie i dostarcza sporą dawkę dobrego humoru. Ot, bogowie różnych kultur siedzą i...się nudzą. Z nudy wyrastają niekiedy głupie pomysły i nie inaczej jest tym razem. Każdy z nich lubi coś stworzyć jednym pstryknięciem palca. Tylko, co z tego wyniknie? Sami się przekonajcie!


Dwergar


Gra planszowa Dwergar wydawnictwa Granna


Wydawnictwo Granna na sam koniec roku zaprosiło nas do krasnoludzkich podziemi. Kuźnie rozgrzane, w kopalniach huczy od stukania kilofów, a gracz obejmuje nad tym wszystkim dowodzenie. Który z Was poprowadzi najlepiej kolonię górniczą? Dwergar okazał się być znakomitą grą fantasy. Czekamy na więcej!


Latające Burrito


Latające burrito gra imprezowa Rebel


Gry planszowe to interakcja. Wydawnictwo Rebel wzięło sobie te słowa do serca i postanowiło wydać grę, w której rzucamy... jedzeniem! W pudełku znajdziecie gumowe burrito i grając w tę prostą, acz zabawną karciankę, co jakiś czas rzucicie w jednego z towarzyszy. To nie mogło się nie udać! Wykonanie Latającego Burrita zwala jednak z nóg i gra zasługuje na miejsce na tej liście!I lista 5 najlepszych dodatków do gier planszowych!Gloomhaven: Zapomniane kręgi


Okładka planszówki Zapomniane kręgi - dodatek do gry Gloomhaven


Najlepsza gra planszowa otrzymała w 2020 r. dodatek i wszyscy fani podstawki powinni się tym zainteresować. Zapomniane kręgi przynoszą nam nowe scenariusze, klasę postaci i wrogów. Jak widać, przygoda trwa nadal, a Gloomhaven pozostaje niekwestionowanym mistrzem zaawansowanych planszówek.


Everdell – 3 dodatki


Okładka dodatku Perłowy potok do gry planszowej Everdell


Wszyscy pokochali Everdell i wszyscy czekali na te rozszerzenia. Po lekkich opóźnieniach otrzymaliśmy aż 3 dodatki i trzeba przyznać, że twórcy stanęli na wysokości zadania. Zimowy szczyt, Perłowy potok i Święto lata to nowe karty, plansze, rasy i sposoby na pokonanie przeciwnika. Everdell przyzwyczaiło nas, że gra planszowa musi wyglądać przepięknie i w tym przypadku nic się nie zmieniło.


7 Cudów Świata: Pojedynek - Agora


Zawartość gry planszowej 7 cudów świata pojedynek agora


Jedna z najlepszych karcianek na rynku otrzymała kolejny dodatek. Agora przenosi 2 graczy na pole walki politycznej. Skandale, tajemnice, walka o wpływy i kolejne opcje rozbudowujące tę genialną grę karcianą. Wszyscy przywitali Agorę pozytywnie!


Na skrzydłach: Ptaki Oceanii


Zdjęcie dodatku Ptaki Oceanii do gry planszowej Na skrzydłach


Czekaliśmy na jakieś rozszerzenie do gry Na skrzydłach i wreszcie się doczekaliśmy! Ptaki Oceanii nie zawiodły i dostarczyły miłośnikom ornitologii jeszcze więcej wspaniałych ptaków. Do gry trafiły także słynne, australijskie nieloty! Większość graczy nadal się zachwyca i warto do nich dołączyć!


This War of Mine: Czas oblężenia


Okładka gry planszowej This War of Mine Czas oblężenia


Na zakończenie trzeba wspomnieć o dodatku do jednego z najlepszych survivalu na rynku. Gra planszowa wzorowana na polskiej grze wideo, zdobyła uznanie i okazała się być niepowtarzalnym tytułem dla pełnoletnich graczy. Czas oblężenia dostarcza Wam jeszcze większej dawki skrajnych emocji. Obiecujemy, że wybory obecne w tym rozszerzeniu zachwieją Waszym kompasem moralnym.
To już wszystkie nasze typy. Nie mieliśmy serca, aby tworzyć jakikolwiek ranking. Te gry są na tyle różne i na tyle dobre w swoich kategoriach, że ich segregacja nie ma sensu. Pamiętajcie, że jest to nasz subiektywny wybór. Czekamy na Wasze propozycje!