Aktualności

kierunek noc

powrót do aktualności

Netflix z nowym, polskim serialem - Jacek Dukaj i Tomasz Bagiński producentami

2019-09-03 | Nowość 

Netflix pracuje już nad nowym serialem. Jest to postapokaliptyczna opowieść inspirowana powieścią Jacka Dukaja. Pisarz będzie stał na straży produkcji, a pomoże mu w tym Tomasz Bagiński.
Jacek Dukaj to niezwykle ceniony powieściopisarz, który może mówić o niesamowitym sukcesie. Teraz może dołożyć kolejną cegiełkę do całokształtu swojej twórczości. Netflix potwierdził właśnie, że Jacek Dukaj będzie producentem najnowszego serialu o nazwie „Kierunek: Noc”. Będzie to postapokaliptyczna opowieść oparta na wydarzeniach przedstawionych w książce Starość Aksolotla. Wraz z Dukajem producentem będzie również Tomasz Bagiński, animator i reżyser, który stworzył między innymi Katedrę, nominowany do Oscara krótki film krótkometrażowy, a także Animowaną historię Polski oraz animacje do gry Wiedźmin.

Showrunnerem serii został z Jason George („Narcos”), reżyserią zajmą się natomiast Inti Calfat i Dirk Verheye. Sam serial opowiadał będzie o niszczycielskim działaniu Słońca, które to nagle zaczęło niszczyć wszystko na swojej drodze. Grupa ocalałych postanawia udać się do Brukseli, która jeszcze przez niedługi czas będzie spowita mrokiem nocy.

To historia o tym, jak zachować człowieczeństwo w obliczu kosmicznej katastrofy w świecie, w którym rozwój technologiczny doprowadził do zatarcia granicy pomiędzy człowiekiem a maszyną - mówią twórcy o fabule.

O serialu kilka słów powiedział również sam Tomasz Bagiński:

”Pomysł na serial zaczerpnięty został ze świetnej książki Jacka Dukaja ‘Starość Aksolotla’, która porusza problem transhumanizmu. To, co najbardziej mi się w niej podoba, to wizja nieuchronnego końca świata i idea, że jedyną szansą na przetrwanie jest ucieczka samolotem z grupą zupełnie obcych sobie ludzi, którzy nie mówią nawet w tym samym języku. Rzadko zdarza się, że wiemy cokolwiek o naszych współpasażerach, a w tym wypadku znajdujemy się w sytuacji, gdzie stajemy się nową wspólnotą, od której zależy nasze przetrwanie. Uważam, że to świetny pomysł zarówno na dramat, jak i thriller”

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu:

Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji zapoznać się z ofertą Netfliksa, pod tym adresem znajdziesz kody do serwisu!