Aktualności

powrót do aktualności

Planszówka w prezencie – gra imprezowa

2020-11-30 | Nowość 

Szukacie dobrej gry planszowej na prezent? Mikołajki, urodziny, coś pod choinkę? Zapraszam do zestawienia dobrych pomysłów na prezent!


W tym artykule znajdziesz pomysły na planszówkowy prezent z kategorii gier imprezowych. Zwariowane quizy, podkładanie sobie nóg, pytania bez odpowiedzi i gry dla dorosłych. Lecimy!


Czółko: Junior


Na pierwszy ogień idzie mała gra imprezowa dla małych dorosłych. Czołko: Junior to klasyczne i uwielbiane kalambury, w których jeden z graczy zakłada opaskę z kartą na czoło i przy pomocy innych graczy, próbuje zgadnąć, co jest na karcie. Oczywiście bez słów! Grafiki na kartach i ich tematyka są oczywiście infantylne oraz edukacyjne. Dzieciaki szybko podłapią zasady i wtedy śmiało mogą bawić się same!


Czółko Junior (gra planszowa)


5 sekund: edycja specjalna


5 sekund to gra legendarna wśród rodzinnych imprez. Prosta, wciągająca i niedająca o sobie zapomnieć. 5 sekund to oczywiście zabawa quizowa, w której liczy się błyskawiczny czas odpowiedzi. Dlaczego polecam edycję specjalną? Ponieważ to w niej spotkacie pytania ułożone wyjątkowo przez innych graczy! Coś od fanów dla fanów. To się ceni! Musicie tego spróbować!
Rummikub


Nie uwierzę, że o tym nie słyszeliście! Rummikub to klasyk nad klasykami...ale wciąż żywy. Prosta gra  matematyczna, która przeradza się w festiwal kombinowania i mieszania ułożonych na stole klocków. Dopasujcie liczby według klucza i pozbądźcie się wszystkich ze swojej tacki. Najbardziej cwany wygrywa! Znakomita zabawa nie tylko dla rodziny, ale i grupy znajomych.


Odjechane jednorożce: bez cenzury


Zaraz...co? Jednorożce? Uwierzcie, że ta gra była hitem wydawnictwa Rebel. Szalona karcianka z wesołymi konikami w roli głównej porwała graczy swoim absurdem i przywiązaniem do detali. Wersja dla dorosłych to już jazda bez trzymanki. Zbudujcie w swojej ręce armię jednorożców i zgładźcie innych graczy! Grafiki na kartach są obłędne, wesołe i nieczęsto cenzuralne! Zalecam duży dystans to otaczającego nas świata. Nie będziecie jednak żałować!
/Michał Janusz