Aktualności

h3_big

powrót do aktualności

Hobby #3

2016-02-19 | Nowość 

Czyli gra wideo na planszy.
Tym razem na warsztat postanowiłem wziąć gry planszowe stworzone na podstawie gier wideo lub oparte na tych tytułach. Poniżej prezentuję kilka moim zdaniem najciekawszych pozycji dostępnych w ofercie muve.pl

 

civilization_box


Sid Meier's Civilization (Gra Planszowa)

 

Planszówka, która pełnymi garściami czerpie ze swojego pierwowzoru z komputerowego ekranu, przeznaczona dla 2-4 osób. Fani  PeCetowej strategii na pewno poczują się przy niej pewnie widząc znajome elementy graficzne. Podobnie jak w wersji elektronicznej, gracze wcielają się w role wodzów konkretnych cywilizacji, wynajdują nowe technologie i podbijają nowe terytoria. Zasady nie są zbyt skomplikowane, a jednocześnie pozwalają na to, by bardziej doświadczeni weterani zabawy bez prądu nie nudzili się przy stole.


Dzięki specjalnej planszy składanej z różnych elementów każda rozgrywka jest inna. Z pewnością ogromną zaletą tej gry są dodatki „Sława i Bogactwo” oraz „Wiedza i Wojna”, które uzupełniają i poszerzają wersję podstawową.


Całą serię znajdziesz tutaj.

 

Dla kogo: Dla fanów gier strategicznych o umiarkowanym poziomie trudności.


 

 

gears_of_war_box


Gears of War (Gra Planszowa)

 

Ta licencja jest szczególnie popularna wśród posiadaczy konsoli Xbox 360. I w tym przypadku w planszówce zostały użyte oryginalne grafiki z gry wideo. Mechanika zabawy stara się imitować rozgrywkę elektroniczną i wychodzi jej to całkiem nieźle. Z pewnością dużą zaletą tej pozycji, oprócz estetycznego i bogatego wydania oraz atrakcyjnych figurek, jest to, że w zmaganiach może brać udział 2-4 graczy. Ale uwaga! Jest możliwa rozgrywka jednoosobowa, czyli gracz przeciwko grze. To na pewno spory argument dla tych, którzy mają czasem problem ze znalezieniem partnerów do zabawy.

 

Dla kogo: Dobra dla fanów strzelanek, którzy chcą spróbować czegoś nowego, idealna do rozgrywki jednoosobowej. 

relic_box


Relic: Tajemnica Sektora Antian (Gra Planszowa)

 

Fani uniwersum Warhammer 40 000 z pewnością będą zachwyceni tym produktem. Szalenie bogate wydanie, przepiękne ilustracje i cała masa różnego rodzaju figurek i żetonów sprawia, że planszówka rozłożona na stole prezentuje się wręcz imponująco. Bardzo proste zasady oparte są o klasyczną mechanikę znaną z gry Talisman: Magia i Miecz. Warto dodać, że osoby, które nie mają dużego doświadczenia w grach bez prądu, bez problemu powinny zrozumieć reguły rozgrywki przeznaczonej dla 2-4 osób.


Dla kogo: Idealna dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w grach planszowych. Proste, ale niebanalne zasady.

 


 

xcom_box


XCOM (Gra Planszowa)


Planszówka wiernie oparta o grę wideo o tym samym tytule. Mechanika stara się wiernie imitować komputerowy pierwowzór. Tak jak w PeCetowej (czy konsolowej) wersji gracze prowadzą swój oddział XCOM, którego zadaniem jest eliminacja obcych odwiedzających Ziemię w nie do końca pokojowych celach. Ciekawostką jest specjalna, bezpłatna aplikacja na urządzenia mobline lub PC, która jest niezbędna w rozgrywce. Zasady umożliwiają zabawę dla 1-4 osób.


Dla kogo: Gra nie jest prosta, więc osoby, które lubią większe wyzwania powinny być zadowolone. Możliwa jest rozgrywka jednoosobowa.

 

 

acs_box 

Monopoly: Assassin's Creed - Syndicate (Gra Planszowa)


To najzwyklejsze w świecie kolejne wydanie Monopoly - jednej z najbardziej znanych gier planszowych na naszej planecie. Zasady tej gry znają chyba wszyscy. Świetnie się sprawdza na luźnych spotkaniach w grupie znajomych, którzy chcą po prostu dobrze się bawić i nie mają ochoty tłumaczyć innym reguł rozgrywki. To znakomity wybór dla wszystkich fanów serii Assassin's Creed i kolekcjonerów. Stylistyka gry bezpośrednio nawiązuje do „AC: Syndicate”, czyli kolejnego hitu ze stajni Ubisoft.


Dla kogo: Świetna dla fanów gier wideo, którzy chcą czasem zagrać w planszówkę. Idealna na prezent.

 


 

monopoly_fallout


Monopoly: Fallout Edycja Kolekcjonerska (Gra Planszowa)


Absolutny hit dla wszystkich fanów serii Fallout. Prosta i szeroko znana mechanika Monopoly została wydana w falloutowej skórce. Zawiera screeny i elementy ze wszystkich czterech głównych części postapokaliptycznej klasyki. Do tego stworzono metalowe kolekcjonerskie figurki i banknoty zastępujące kapsle. Pudełko z pewnością idealnie będzie się prezentować na półce w towarzystwie innych edycji kolekcjonerskich.

 

Dla kogo: Znakomity prezent dla każdego fana serii Fallout. Pozycja obowiązkowa dla każdego postapokaliptycznego geeka.

 

 

To oczywiście tylko niektóre gry z oferty muve.pl, które zostały stworzone bezpośrednio na podstawie gier wideo. Czy testowaliście zaprezentowane tu tytuły? Jak Wam się podobały? Czekamy na Wasze uwagi i komentarze.

 

 

Artur "ARTUT" Machlowski