Aktualności

powrót do aktualności

Your MUVE #12 Gry dla dwojga, czyli dwuosobowy szał!

2020-08-09 | Nowość 

W co zagrać w 2 osoby? Pojedynki oko w oko. Jeden na jednego. Emocje sięgające zenitu! W tej części serii pokażę kilka gier planszowych dla dwóch osób. Czasami naprawdę warto zagrać w mniejszym gronie!


Gry dwuosobowe to ciekawe planszówki. Z reguły cechuje je pojedynkowy charakter i krótkie rozgrywki. To przede wszystkim pozycje dla osób lubiących rywalizację. Ale nie martwcie się – zabawa jest naprawdę przednia.


7 Cudów Świata: Pojedynek
Na pierwszy ogień idzie prawdziwy hit wydawnictwa Rebel. Ukochaną przez wszystkich strategię 7 cudów świata zmniejszono do wersji pojedynkowej. Zasady nieco się zmieniły, ale można śmiało przyznać, że ta gra jest jedną z najlepszych opcji dla miłośników grania w 2 osoby. Proste zasady wejścia, ale odpowiednio rozbudowana głębia rozgrywki sprawiają, że w Pojedynek zwyczajnie dobrze się gra. I to nie raz! Regrywalność stoi na wysokim poziomie, tak samą z resztą, jak wykonanie tej rozbudowanej karcianki. Jeśli klimat starożytności Wam odpowiada, to nawet się nie zastanawiajcie. 7 Cudów Świata: Pojedynek to pewniak!


CATAN – Pojedynek


CATAN - Pojedynek (GRA PLANSZOWA)

Kultowy Catan także doczekał się wersji dla 2 osób. I jak wyszło? Daje radę! Ponownie będziecie zbierać surowce i rozbudowywać drogi i miasta, tyle że w mniejszej skali i bez dużej planszy. Są za to grube karty, żetony, krótsza rozgrywka i naprawdę ciekawa opcja, gdy nie ma się „pod ręką” większej ilości graczy. Catan to nadal spora dawka losowości, która jednak sprawia, że każda rozgrywka jest zupełnie inna. Polecam i fanom oryginału, i nowym graczom!


Herbatka dla dwojga


Herbatka dla dwojga (gra planszowa)

Ta gra to zupełna nowość i trzeba przyznać, że wygląda obłędnie. Szykujcie się na pałacowy klimat posiedzenia przy brytyjskiej herbatce. Zawartość naprawdę zaskakuje i czuję, że będzie to kolejny dwuosobowy hit. Rozgrywka opiera się na budowaniu talii, manipulacji, kłamstwie i odpowiednim wyczuciu czasu. Zdobywajcie żetony ciast, siorbcie herbatę i patrzcie przeciwnikowi w oczy. Herbatka dla dwojga ma ten urok!

/Michał Janusz