Aktualności

powrót do aktualności

Planszowa drobnostka

2020-11-03 | Nowość 

Mała planszówka? Poręczna karcianka? Tania gra? Jeśli myślicie nad zakupem w tych kategoriach, to chętnie pomożemy!


Coś drobnego, coś małego. Niby nic, ale zawsze coś. Tanie i poręczne gry sprawdzą się znakomicie na wyjazdach lub jako mały prezent na Mikołajki. Coś od serca dla każdego fana gier planszowych. Na pewno się ucieszy. A z tym poradnikiem, to już w ogóle!


Story Cubes


Story Cubes (nowa edycja)

Zaczynamy bardzo kreatywnie, bo Story Cubes to gra wyjątkowa pod każdym względem. W pudełku są tylko kości i instrukcja. Co na kościach? Obrazki. Rozmaite, szalone, tematyczne, abstrakcyjne. Każdy zestaw Story Cubes to inne kości. Wybierzcie taki, który Wam pasuje, choć polecam zacząć od zestawu początkowego. Jak w to grać? Gracz rzuca kośćmi i z wyrzuconych obrazków musi ułożyć historię! Proste, wspaniałe, twórcze i diabelnie wciągające. Każda rozgrywka jest inna! Podstawowy zestaw to koszt poniżej 40 zł, a dodatkowe kości mogą kosztować nawet 14 zł, więc warto dać grze szansę!


Seria Cortex
Cortex to zwariowana gra logiczna idealna na imprezy bądź familijne granie. W każdym z zestawów odnajdziecie inne typy zadań, lecz za każdym razem Wasz cel to zdobycie 4 ćwiartek mózgu. Aby to zrobić należy wygrywać rundy. Mini-gry są bardzo wymagające dla Waszej głowy! Trzeba przechodzić labirynty, zapamiętywać symbole, być spostrzegawczym i najszybszym. Uwierzcie, że to wspaniała zabawa dla każdego! Na początek polecamy podstawowy Cortex, ale istnieją także wersje dla dzieci czy dorosłych. Cena? Niecałe 50 zł!
Podrzuć świnie
W tym przypadku przedstawiam grę skrojoną stricte pod imprezę. Jest prześmiewcza, zabawna i polega głównie na szczęściu. Gracze rzucają małymi świniami i zdobywają punkty. Mogą nie przerywać szczęśliwej passy, ale jeśli świnie ułożą się odpowiednio, dotknął albo wylądują na sobie – gracz traci wszystko! Podrzuć świnie to przede wszystkim gra żarcik idealna na prezent „z jajem” i do zagrania w wolnej chwili. Małe pudełko w niskiej cenie!

Władca pierścieni. Wyprawa do Mordoru


Dla fanów fantasy także się coś znajdzie. A co byłoby lepsze od Władcy Pierścieni?! Wyprawa do Mordoru to prosta i klimatyczna gra kościana. Ruszajcie się po mapie, walczcie z orkami i zanieście Pierścień do Mordoru. Szybka przygoda dostarczająca mnóstwo emocji. Za taką kwotę niezaprzeczalnie warto!

/Michał Janusz