Aktualności

fly_logo

powrót do aktualności

Flyspot wylądował!

2015-07-28 | Nowość 

Flyspot to pionowy tunel o średnicy 4,5 metra o zamkniętym obiegu powietrza w którym wentylatory dużej mocy wytwarzają jednorodny strumień powietrza o prędkości do 310 km/h. Jest to też urządzenie spełniania odwiecznego marzenia człowieka – swobodnego unoszenia się w powietrzu, latania niczym ptak. 

Flyspot to TUNEL AERODYNAMICZNY, najlepszy na świecie symulator swobodnego spadania, miejsce w którym grawitacja nie istnieje. 


Od strony technicznej: to pionowy tunel o średnicy 4,5 metra o zamkniętym obiegu powietrza w którym wentylatory dużej mocy wytwarzają jednorodny strumień powietrza o prędkości do 310 km/h. Tunel Aerodynamiczny to urządzenie do spełniania marzenia człowieka – swobodnego unoszenia się w powietrzu, latania niczym ptak. FLYSPOT powstał w Morach na granicy Warszawy i Ożarowa Mazowieckiego, tuż przy węźle autostradowym Warszawa Zachód. 


Budując tunel Flyspot zdecydował się na wykorzystanie technologii opracowanej przez lidera branży, niemiecką firmę Indoor Skydiving Germany.


Rozwiązania technologiczne zastosowane we Flyspocie zostały opracowane w centrum kosmicznym Politechniki Berlińskiej. Urządzenia zastosowane w tunelu dostarczyły firmy Howden oraz Siemens – niekwestionowani liderzy w swojej branży. Pierwszy referencyjny tunel aerodynamiczny ISG został otwarty w 2009 roku w Bottrop.


Tyle o technologii.  A w prostych słowach -  jeżeli chcecie polatać, to nie ma lepszego miejsca. Porównywalne wrażenia - tylko przy skoku ze spadochronem.


flyspot-foto