Aktualności

powrót do aktualności

Planszówka w prezencie – gra ekonomiczna

2020-12-15 | Nowość 

Szukasz gry planszowej na prezent? Zajrzyj do tego krótkiego poradnika, w którym prezentuję kilka najlepszych gier ekonomicznych. Miłośnicy zbierania zasobów i handlowania będą wniebowzięci!


Gry ekonomiczne to niejako perełki świata gier planszowych. Zbieranie zasobów, rozwój osady, inwestycje, pieniądze i handel. Wszystkie te mechaniki świetnie współgrają z istotą planszówek. Gier ekonomicznych jest naprawdę mnóstwo i niełatwo się w tym połapać. Dlatego też przedstawię kilka sprawdzonych i udanych tytułów.


Monopoly Classic 2017


Pisząc o grach ekonomicznych, nie można pominąć kultowego klasyka, który zdefiniował cały gatunek. Monopoly to gra mająca ponad 80 lat na karku i nadal święcąca triumfy. Jest wciągająca, prosta, grywalna i ma to „coś”, co nieprzerwanie przyciąga ludzi. Monopoly wciąż jest sprzedażowym hitem! Wersja 2017 to najnowsza edycja klasycznej odsłony. Nieco poprawiono planszę, karty i oddano graczom nowe pionki. Jeśli ktoś z rodziny lub znajomych nie ma w domu Monopoly, to właśnie ta gra będzie sprawdzonym prezentem!


Gra planszowa Monopoly Classic Hasbro plansza i okładka


Pionki z gry monopoly classic hasbro


Imperial 2030


Utrzymując się dalej w temacie inwestycji i handlu, warto sięgnąć po Imperiala. Wydawnictwo Egmont stworzyło grę dla bardziej dojrzałego odbiorcy i to widać. Mapa świata, walka supermocarstw, wojny handlowe i spory o zyski. Taki będzie rok 2030. Najważniejsze, że gra się w to wspaniale! Poznacie tu ekonomię w czystej postaci. Twórcy zrezygnowali z losowości i rzutów kostką. To Wasze decyzje są kluczowe. Nic więcej. Zawartość Imperial 2030, jak na tak niską cenę, jest naprawdę spora i gwarantuję, że w max. 6 osób będziecie bawić się doskonale!


Okładka gry planszowej Imperial 2030 wydawnictwa Egmont


Terraformacja Marsa


Czas opuścić Ziemię i spojrzeć ku gwiazdom! Wydawnictwo Rebel odpowiada za jedną z najlepszych, współczesnych gier ekonomicznych science-fiction. W dalekiej przyszłości Ziemia potrzebuje nowej kolonii. Gracze wcielają się w korporacje i próbują przekształcić Marsa w zdatną do życia planetę. Zabawa jest niemal nieograniczona, a opcje kombinowania nielimitowane. To dlatego gracze pokochali tę grę. Oferuje ona naprawdę wiele dróg do sukcesu. Dla miłośników podstawki dostępne są także dodatki, które przyciągną Was na dłużej. Nie ma co zwlekać – czas terraformować Marsa!


Plansza i okładka gry planszowej terraformacja marsa wydawnictwa Rebel


Zawartość i zasoby gry planszowej terraformacja marsa rebel


/Michał Janusz