Aktualności

powrót do aktualności

Mocny survival tylko dla dorosłych. Premiera This War of Mine: Czas Oblężenia

2020-05-14 | Nowość 

Kolejne rozszerzenie do cenionej gry od wydawnictwa Galakta.


This War of Mine: Czas Oblężenia


Jeśli nie słyszeliście o grze This War of Mine to już spieszymy z wyjaśnieniami. Jest to polska gra wideo, w której kierujemy cywilami, którzy utknęli w oblężonym mieście. Wojna jest straszna, ale ludzie zrobią wszystko by przetrwać. Na podstawie tej gry stworzono wersję planszową, która podbiła serca bardziej wymagających graczy.


Zbieramy surowce, budujemy schronienie, podejmujemy ważne decyzje i po prostu próbujemy przetrwać. Grę wyróżnia świetnie napisana kampania fabularna. Te opowieści złapią Was za serce.
Miasto Pogoren jak widać dalej jest oblężone, a nowy dodatek wprowadza świeżą kampanię. Kolejne postaci, mechaniki, miejsca do odwiedzenia i wydarzenia, które zjeżą Wam włos na głowie i przetestują Waszą moralność. To z pewnością gra dla dorosłych. Śmierć czyha na każdym kroku i obiecujemy, że za pierwszym razem nie uda Wam się przejść tej gry. Ma ona w sobie „to coś”, przyciąga świetną historią i dobrze napisanymi bohaterami i jest bardzo, ale to bardzo regrywalna.
Jeśli macie podstawową wersję This War of Mine, to łapcie dodatek. Jest już dostępny! W innym wypadku polecamy podstawkę, która sprawi, że inne planszówki wydadzą Wam się zbyt infantylne.