Aktualności

powrót do aktualności

Wspomnienia o utraconej naturze - nowa książka Davida Attenborough

2020-11-23 | Nowość 

Podróże na drugi kraniec świata. Dalsze przygody młodego przyrodnika - kolejny tom wspomnień najwybitniejszego współczesnego dokumentalisty przyrodniczego już w sprzedaży!


Nowa książka genialnego dziennikarza i przyrodnika!


Sir David Attenborough to człowiek, którego nie trzeba przedstawiać. Jego kariera - siedemdziesiąt lat pracy w BBC - to dziedzictwo wiedzy przyrodniczej zdobytej poprzez metodyczne odkrywanie i opisywanie zjawisk i gatunków zwierząt nigdy wcześniej niezbadanych. Wiedzy, która została przekazana do powszechnej świadomości poprzez dziesiątki programów przyrodniczych, przetłumaczonych na większość języków świata. Za swoje zasługi dla nauki został odznaczony brytyjskim tytułem szlacheckim, Orderem Imperium Brytyjskiego, Orderem Zasługi oraz przyjęty do Royal Society.


W drugim tomie swoich wspomnień, wybitny przyrodnik chciałby podzielić się z czytelnikiem opowieściami o pięknie natury, której już nie ma. Historie z wypraw z połowy ubiegłego wieku współcześnie wydają się czystą fantazją. Odkrycia wtedy dokonane obecnie uznawane są za oczywistą część dziedzictwa światowego. Gdyby jednak spojrzeć na nie z perspektywy osoby, dla której były one nowością, jawią się niesamowitym cudem dzikiej natury. Sir David Attenborough w charakterystycznym dla siebie eleganckim, ale jednocześnie humorystycznym stylu, przywołuje te wspomnienia, dzieląc się z czytelnikiem nie tylko informacjami, ale również przeżywanymi emocjami. 


Warto poświęcić trochę czasu i wraz z nim zanurzyć się w odmętach pamięci o świecie, który utraciliśmy.