Praca

Specjalista ds. ecommerce – rynek czeski

Miejsce pracy: Warszawa lub praca zdalna

Muve.pl to nowoczesny sklep dla graczy i entuzjastów cyfrowej rozrywki. W naszej ofercie znajdują się gry na wszystkie platformy, sprzęt i gadżety dla graczy oraz szeroka kolekcja ebooków, audiobooków i poradników do gier. Jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy w grudniu 2011 usługę cyfrowej dystrybucji gier na PC i MAC i do dziś jesteśmy lokalnym liderem w tej kategorii. Nasza oferta obejmuje już ponad 2100 tytułów gier cyfrowych i prawie 30 000 ebooków i audiobooków.

W związku ze stałym rozwojem firmy i sklepu muve.cz  obecnie poszukujemy odpowiednich kandydatów/ek na stanowisko:

Zakres obowiązków

  • Przygotowywanie kart produktowych
  • Zarządzanie ofertą produktową
  • obsługa Klientów (mail, media społecznościowe)

Wymagania:

  • Bardzo dobra znajomość języka czeskiego w mowie i piśmie
  • Znajomość polskiego i/lub angielskiego w stopniu komunikatywnym
  • Znajomość działania sklepów internetowych, serwisów sprzedażowych
  • Dobra znajomość obsługi MS Office
  • Mile widziane doświadczenie w branży gier komputerowych

Oferujemy:

  • Umowę o pracę na etat (pierwsza umowa na okres próbny)
  • Możliwość samorozwoju
  • Pracę w miłej atmosferze
  • Zatrudnienie w Firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego na adres biuro@muve.pl

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Muve S.A. z siedzibą w Warszawie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”.

English Version

E-commerce specialist

Location: Warsaw or remote work

Muve.pl is a modern online store for gamers and digital entertainment enthusiasts. Our commercial offer includes games for all gaming platforms, hardware and gadgets for gamers, as well as a wide range of e-books, audio books and gaming guides. As the first online store in Poland, we have launched the digital distribution service of games for PC and MAC in December 2011, and to date we are the local leader in this category. Our offer includes more than 1,600 game titles and nearly 30,000 books.

Due to the constant company development we are currently looking for suitable candidates for the position of:

E-commerce specialist – the Czech market

Location: Warsaw,

Responsibilities

Administration, support and marketing of an online store
Support for online sales
 Current orders processing
Creation and controlling of promotional and marketing online campaigns (newsletter, social networks, etc.)
Product Management
Promotion planning
Business partners service

Job Requirements:

Very good command of Czech
Command of Polish and/or English in communicative level
Knowledge of the online stores and sales services operations
Very good knowledge of MS Office suite
Self-reliance, responsibility, creativity
Experience in gaming industry or knowledge of the industry on the Czech market are highly recommended

What we offer:

Full-time employment contract (first employment contract for a trial period)
Self-development opportunity
Working in a nice atmosphere
Employment in the company with an established position on the market

All candidates are required to send their CVs and motivationals letters to biuro@muve.pl

Please include in your CV "I hereby agree for processing my personal data included in my job offer,  for the purpose of the recruitment process conducted by Muve SA with it's registered office in Warsaw as defined in the ACT of August 29, 1997. on the protection of Personal Data (Journal od Laws of 2014. pos. 1182 to 1662). "